Jdi na obsah Jdi na menu
 

 letiste1.jpg

 Karlovarské letiště loni překonalo hranici sto tisíc cestujících v jednom roce.

KARLOVARSKÝ KRAJ – Letiště Karlovy Vary použilo pro svou cestu v loňském roce celkem 103 682 cestujících. Pro letiště to znamenalo historický rekord v počtu odbavených pasažérů za celou dobu své existence.

„Rok 2012 se stal historickým v rozvoji civilního letectví v karlovarském regionu. Překonání hranice 100 000 cestujících v jednom roce potvrzuje narůstající zájem o přímé letecké spojení, zejména pokud jde o klientelu z a do Ruska, která jednoznačně preferuje přímé lety do našeho regionu a zároveň je ekonomicky atraktivní pro letecké společnosti, aby takovou službu nabízely,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Pokud jde o jednotlivé linky, tak stabilně nejvýznamnější pozici si drží linka z Moskvy a zpět, jejíž podíl je 60 procent z celkového počtu odbavených pasažérů, následují linky do Sankt Petěrburgu a Jekatěrinburgu. Mezi společnostmi, jež létají do Karlových Varů, svoji vedoucí pozici posílila a tím potvrdila společnost České aerolinie, která na svých linkách do Moskvy, Sankt Peterburgu a Samary přepravila celkem 61 594 cestujících. Následují Aeroflot, Ural Airlines a Rossyia. 

Kromě pravidelných linek fungovala během letní sezóny tradičně linka do turecké Antalye, kterou z našeho regionu využilo celkem 1313 pasažérů, což odpovídá kapacitě, která je této lince určena pro zákazníky z karlovarského regionu. „Odbavení rekordního počtu cestujících na našem letišti v roce 2012 se pozitivně odrazí i v hospodářských výsledcích za loňský rok. Přesná čísla o hospodaření naší společnosti budou pochopitelně k dispozici později, ale předběžných čísel, která máme k dispozici, můžeme konstatovat, že společnost opět bude zisková, což je v současné době velmi pozitivní skutečnost,“ sdělil ředitel letiště Václav Černý.