Jdi na obsah Jdi na menu
 

 kavarna1.jpg

 Před galerií je možné posedět v bylinkové zahrádce. Foto: PROTEBE live 

KARLOVY VARY - Festivalový čas zpestřila filmovým návštěvníkům jako každoročně i karlovarská galerie SUPERMARKET wc. Návštěvníkům nenabízí jen rozptýlení v podobě tradiční výstavy českého designu, ale také relax s dobrou kávou na zahrádce před galerií a tentokrát i pěstování bylin.

Výstava s názvem Čerstvé a naše! představuje rodinnou firmu Plastia, která již několikátý rok pracuje s designéry na něčem tak běžném, jako jsou plastové květináče. Spolumajitelka firmy, Lenka Novotná, která jako vystudovaná textilní výtvarnice nemá k designu také daleko, k tomu dodává: „Podle mého názoru šly ještě před krizí na odbyt prakticky všechny výrobky, které byly funkční a měly aspoň trochu zajímavý design. Od té doby se však situace zásadně změnila. Jak trefně podotýkají Němci, loď je přeplněná.“ Proto dnes firma nestaví jen na konceptu nepřetržitých novinek a módních výstřelků, ale od svých výrobků vyžaduje i nadčasovost, postavenou na vysoké řemeslné a estetické kvalitě. Že jde Plastia správným směrem, dokazují nejrůznější ocenění, které firma z Nového Veselí za poslední dva roky ve světě designu získala. 

Asi nejcennější je prestižní světové ocenění Reddot design award Winner 2012 za květináč Calimera od designéra Jana Čtvrtníka, doplněný o stojan Baobab od designéra Petra Mikoška. Vedle jedinečného zavlažovacího systému a čistého designu je další předností tohoto květináče i barevná kombinovatelnost jednotlivých dílů. Zákazník si tak může sám sestavit kombinaci, která bude ladit s jeho interiérem.

Na originálně pojaté výstavě se můžete vedle zmíněného květináče Calimera seznámit i s dalšími neotřelými výrobky, jakými jsou samozavlažovací květináč Doppio od designéra Lukáše Matěji, který vlastně představuje dva v jednom nebo originálním obalem na orchideje OLA od designérů Daniela Pavlíka a Jana Kopřivy. Expozice je navíc doplněna o sbírku bylinkových receptů, která se během výstavy bude rozrůstat a do které každý může přispět svým chutným nápadem. 

Na téma květinek a pěstování jsou vyladěné i tvůrčí dílny galerie, které doprovázejí téměř každou výstavu. Pro zájemce je připraven pestrý výběr bylinek, květináčů a všeho dalšího nezbytného, a tak se i návštěvníci mohou stát na chvíli designéry, kteří si vytvoří svou vlastní interiérovou ozdobu v podobě bylinky, kterou navíc využijí v kuchyni.

Výstavu Čerstvé a naše! je možné v galerii SUPERMARKET wc navštívit až do 27. září 2013.