Jdi na obsah Jdi na menu
 

 lincoln1.jpg

 Jízdy svatební limuzínou jsou dnes velkým hitem. Novomanželům dopřávají pohodlí a veškerý komfort. 

KARLOVARSKÝ KRAJ - Radost, smích, překvapení i silné dojetí. To jsou emoce, se kterými se setkávají řidiči limuzín, když vezou snoubence na svatbu, maturanty na ples, partu žen na rozlučku se svobodou nebo rodinu na nedělní výlet. Někdy je to splněný sen, dárek k narozeninám, případně romantické gesto, které má vyjádřit lásku a úctu k tomu druhému. Je toho spousta, co může pro člověka znamenat jízda luxusním nablýskaným vozem. Dávno ale již neplatí, že se jedná o výsadu bohatých. Dnes si zážitkovou cestu v limuzíně dopřávají děti při narozeninových oslavách nebo lidé, co vyrážejí na koncerty či do restaurací na dobrou večeři při svíčkách. A to díky nápadu Jakuba Vokouna a Karla Krále, kteří si jednoho dne řekli, že by mohli v limuzíně vozit lidi na výlety po Karlovarském kraji. Do divadla v Karlových Varech, na statek Bernard v Královském Poříčí nebo do pivovaru v Chodové Plané.

„Před čtyřmi lety jsme vymýšleli, v čem bychom mohli začít podnikat a myšlenka vozit lidi v limuzíně se nám líbila nejvíce. Už od začátku jsme věděli, že se musíme zaměřit nejen na přepravu hotelových hostů, ale také na svatby a zážitkové jízdy. A právě na nich je postavená naše strategie. Dříve bývala přeprava luxusním vozem pro běžného zákazníka cenově nedostupná. My jsme se to ale rozhodli radikálně změnit,“ prohlásil Karel Král, ředitel marketingu karlovarské firmy Limuzína Transport. 

lincoln5.jpgOba řidiči přiznávají, že inspiraci částečně čerpali ze zámoří. „Při cestách po USA jsem zjistil, že tam jsou limuzíny dostupné i pro obyčejné lidi. Jezdí s nimi pro radost, na výlety, oslavy a narozeninové party. Bylo tedy možné předpokládat, že i u nás nastane doba, kdy budou mít lidé o podobné zážitky zájem. A skutečně se tak i stalo,“ řekl s jistotou Jakub Vokoun, obchodní ředitel firmy. „Zákazníkům jsme ukázali, že limuzína není jen o luxusu a prestiži, ale hlavně o zábavě pro celé rodiny a všechny věkové kategorie,“ doplnil s tím, že do zadní části salonku se pohodlně usadí až osm pasažérů. „Někdy bývají lidé i hodně dojatí. Jsou překvapení a pláčou, když je najednou před domem vyzvedává velká limuzína. Mnohým se totiž nikdy ani nesnilo, že by se v podobném autě svezli,“ podotkl Král.

Než ale mladí podnikatelé svezli své první zákazníky, museli je naučit bravurně ovládat 8,6 metru dlouhý koráb americké výroby – legendární Lincoln. „Jízda limuzínou je o zručnosti. Jednotlivé cesty si navíc musíme dopředu plánovat, abychom kvůli nějakému zádrhelu nepokazili celý zážitek. Ne všude se dá totiž zajet. Za tu dobu, co jezdíme, jsme se ale nesetkali s bariérou, co bychom nedokázali překonat,“ pochlubil se Vokoun. Dnes jejich flotilu tvoří dvě černé limuzíny. Tmavou barvu si vybrali záměrně, jelikož prý na nich výzdoba vypadá daleko lépe, než na bílém voze. „Černá barva je hodně elegantní. O to více se však o auta musíme starat a dokola ji očišťovat, aby byla stále nablýskaná. To platí i pro interiér. Po každé přepravě automobil zhruba jednu hodinu čistíme, luxujeme, desinfikuje a připravujeme na další jízdu,“ poznamenal Vokoun.

 lincoln3.jpg

 Limuzína vás zaveze, kam si budete přát. Foto 3x: Archiv Limuzína Transport

Velkým hitem jsou bezesporu jízdy svatební limuzínou. „Poptávka a úspěšnost této služby je hodně vysoká. Některé přepravy máme zamluvené i půl roku dopředu,“ uvedl Král. „Vždy nás potěší, když se k nám lidé vracejí. Máme dokonce zákazníky, kteří s námi jeli už osmkrát. To je důkazem, že byli s naším servisem spokojeni,“ pověděl s úsměvem Vokoun. Na většinu jízd lidé nezapomenou do konce svého života. Zvláště, když jsou spojené s výjimečnou životní událostí. „Jednou jsme vezli tatínka, který si přijel do porodnice v Ostrově vyzvednout maminku s miminkem. Paní byla nesmírně nadšená, pohodlně se usadili do auta a společně odjeli domů,“ popsal jeden z krásných okamžiků Karel Král. Limuzína dokázala udělat radost i dětem z dětského domova, které řidiči v období vánočních svátků vzali zdarma na výlet do Karlových Varů.