Jdi na obsah Jdi na menu
 

cykliste1.jpg

 Než lidé vyrazí na první cyklovýlet, mohou si obstarat nové vydání cyklomapy.

KARLOVARSKÝ KRAJ - Cyklisté i cykloturisté jistě ocení před nadcházejícím jarem už sedmé aktualizované vydání Cyklomapy Karlovarského kraje. Mapa obsahuje veškeré stávající i nově vyznačené trasy, informace o cyklobusech a cyklopůjčovnách na území regionu. Novinkou je moderní obálka s QR kódem.

Cyklistická mapa bude k mání v infocentrech nebo na veletrzích a výstavách zaměřených na cestovní ruch. „Karlovarský kraj nechal vydat mapu v nákladu 6 tisíc kusů za asi 107 tisíc korun,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. 

K nově vyznačeným trasám v mapě patří například trasa vedoucí chebskou pánví z Lubů do Nebanic k páteřní cyklostezce Ohře. Další nová trasa vede z Kynšperka nad Ohří přes Tuřany do obce Dolní Žandov, Salajna. Mapa byla doplněna také o dvě trasy tzv. Ostrovského ronda či nové úseky v Teplé, od kláštera k rybníku Betlém. „Zajímavostí mapy je i návrh vedení mezinárodní trasy EURO VELO 13 nebo nově vzniklá Mostní stezka. V mapě byly navíc už loni vyznačeny areály pro in-line bruslaře a úseky cyklotras vhodné pro in-line bruslení,“ dodal Navrátil. Mapa dále zahrnuje aktuální kontakty na infocentra v kraji, údaje o přepravě jízdních kol i o možnosti jejich zapůjčení v cyklopůjčovnách Českých drah.

Páteřní Cyklostezku Ohře představuje obyvatelům a návštěvníkům regionu Karlovarský kraj také prostřednictvím propagačního DVD, které kromě trasy zachycuje regionální památky i zajímavosti v blízkosti jednotlivých úseků.