Jdi na obsah Jdi na menu
 

shark1.jpg

Motorové vlaky RegioShark budou cestující v kraji vídat stále častěji.

KARLOVARSKÝ KRAJ - Od neděle 15. prosince vstupuje v platnost nový jízdní řád na železnici pro rok 2014. Dobrou zprávou je, že se cestující mohou těšit na více modernizovaných a komfortních vozů. Zásadní novinkou pak budou četnější jízdy přímých vlaků SC Pendolino do Karlovarského kraje. Nově tyto spoje pojedou dvakrát denně po celý týden. Vlaky budou odjíždět z Bohumína v 5:11 (kromě neděle, kdy pojede tento vlak jen v úseku Praha – Františkovy Lázně) a v 7:11 a do Františkových Lázní dorazí přibližně za 6 hodin. Zpět se budou spoje vracet z Františkových Lázní ve 12:36 a 14:36. Vlaky SC Pendolino pojedou v úseku Plzeň – Františkovy Lázně a zpět na objednávku ministerstva dopravy místo klasických rychlíků, to znamená, že budou v tomto úseku ve 2. třídě bez povinné rezervace (místenky).

S platností od nového jízdního řádu budou na regionálních spojích jezdit pravidelně motorové jednotky RegioShark, a to především na hlavní trati Mariánské Lázně – Cheb – Karlovy Vary – Chomutov – Most. V železničních stanicích Cheb, Karlovy Vary a Klášterec nad Ohří pak bude zrušena většina přestupů. Motorové jednotky mají jezdit také na spojích v úseku Cheb – Aš město (Hranice v Čechách) a Cheb – Luby u Chebu. V pracovní dny bude RegioShark nasazen na jednom páru vlaků také na trati Karlovy Vary – Johanngeorgenstadt. Jednotky RegioShark spolu s Regionovami zajistí asi 90 procent všech regionálních spojů v našem kraji.

V novém jízdním řádu pro rok 2014 objednal Karlovarský kraj spoje z Krásného Jezu do Horního Slavkova-Kounice a zpět. Novinkou je, že spoje pojedou jako přímé vlaky po trase Rakovník – Žlutice – Horní Slavkov-Kounice a zpět. Vlaky mají jezdit o sobotách, nedělích a ve svátky v rozšířeném letním období, a to od 19. dubna do 28. září.

Modernizace vozidlového parku dálkových vlaků bude pokračovat i v roce 2014. Do provozu budou uvedeny poslední modernizované, bezbariérové vozy typu Bbdgmee, které se objeví například na spojích například Praha – Ústí nad Labem – Cheb. České dráhy vypraví v kraji každý den 247 regionálních vlaků, 26 rychlíkůa na trati Cheb – Norimberk denně jezdí také 8 mezistátních spěšných vlaků.

I v letošním roce vydává Krajské centrum osobní dopravy v Karlových varech ´Regionální jízdní řád Karlovarský kraj – vybrané tratě´ v počtu 3 000 kusů. Cena zůstává jako v minulých letech 25 korun.