Jdi na obsah Jdi na menu
 

rekaohre2.jpg

Rozsáhlá očista řeky Ohře je naplánovaná na 16. a 23 dubna.

KARLOVARSKÝ KRAJ - Přidejte se k nám a pomozte vyčistit řeku Ohři. Taková je výzva organizátorů ekologické akce, která si dala za cíl ulevit největší řece našeho kraje od odpadků a všeho, co do ní nepatří. Přidat se může každý, kdo má chuť udělat dobrou věc a nebojí se, že se třeba i trochu zmáčí. Pomoci mohou jednotlivci, vodáci, přátelé vody, turisté, ochránci přírody, školy i neziskové organizace. Každá ruka bude dobrá, aby se dobrovolnická akce vydařila.

Čištění řeky Ohře po vodě i po břehu se koná o dvou dubnových víkendech. Nejprve se v sobotu 16. dubna pustí do práce úklidové čety mezi Chebem a Kynšperkem nad Ohří, další budou pokračovat z Lokte přes Karlovy Vary až do Stráže nad Ohří. Souběžně budou v terénu také party na Žatecku a v okolí Postoloprt. Následující sobotu 23. dubna nastoupí do akce dobrovolníci v lokalitě mezi Kynšperkem nad Ohří a Loktem. Kromě hlavní vodácké dálnice si tento den od nepořádku oddychne také řeka Teplá v úseku od bečovských sádek až po Krásný Jez.   

Ekologickou akci velkého záběru pořádá Krajská síť místních akčních skupin Karlovarského kraje s pomocí regionálních institucí a sdružení. „Bez armády pomocníků by tak rozsáhlá akce nebyla vůbec možná. Proto se touto cestou obracíme na dobrovolníky a případné zájemce o spolupráci. K aktivní účasti se lidé i organizace mohou hlásit u manažerů jednotlivých Místních akčních skupin podle vybraného úseku,“ uvedla Mgr. Zuzana Odvody, manažerka MAS Sokolovsko.

A jak bude úklid řeky Ohře po organizační stránce vypadat 23. dubna na Sokolovsku?  Sraz účastníků je v 9 hodin v tábořišti Dronte Kynšperk nad Ohří a loděnici Dronte Sokolov. „Sjíždět se bude na raftech a pěší pak půjdou z Lokte, Sokolova, případně dalších dohodnutých míst podél řeky,“ poznamenala Zuzana Odvody.

Pro všechny účastníky je připravené občerstvení, s sebou svačina, na závěr akce pak teplá strava. „Pro zájemce bude k dispozici ubytování zdarma z pátku na sobotu v tábořišti Dronte Kynšperk, kde se v závěru akce uskuteční pohodové posezení se všemi, kdo přidali ruku k dílu,“ doplnila manažerka s tím, že Státní podnik Povodí Ohře navíc zajišťuje svoz sesbíraného odpadu a brigádníkům dodá potřebné rukavice a igelitové pytle.   

Termíny a vytipované úseky:

16. 4. 2016 pod patronátem MAS 21 a MAS Krušné hory, ve spolupráci s půjčovnami Rafting Ohře, Pirrat.cz, Leština, Maskáč

•    Cheb – Tršnice – Nebanice - Kynšperk   
•    Loket – Karlovy Vary – Dubina – Kyselka – Velichov – Vojkovice - Stráž nad Ohří

16. 4. 2016 pod patronátem MAS Vladař

•    Žatec
•    Postoloprty – břehy

23. 4. 2016 pod patronátem MAS Sokolovsko, Vodácká Ohře o.s., Vodácká půjčovna Dronte

•    Kynšperk nad Ohří – Loket

23. 4. 2016 pod patronátem MAS Kraj živých vod

•    Břehy řeky Teplá – v okolí Teplé a Bečova nad Teplou

rekaohre4.jpg