Jdi na obsah Jdi na menu
 

 palac-princu-ostrov.jpg

 Skutečný architektonický skvost - Palác princů v Ostrově. Foto 2x: Bludiště 

OSTROV - Navštivte v sobotu 4. května 2013 město Ostrov na Karlovarsku, které se nachází mezi dvěma lázeňskými městy Jáchymovem a Karlovými Vary. Překvapí Vás, co vše se tu dá zažít. Každý tu najde to, co potřebuje k příjemně stráveným společným chvílím.

První pozvánka je do nově vybudovaného lanového centra, které se nachází v uklidňujícím prostředí v parku u nemocnice s fontánou a vonící bylinkovou zahradou. Všechny atrakce jsou zde zdarma, takže děti nemusíte omezovat v jejich fyzické zdatnosti. Vyžití mohou najít v lanovém centru s bezpečnostními sítěmi, jehož okruh obsahuje 11 překážek včetně lanovky. Dalším vyhledávaným vytrvalostním prvkem dětí je vzduchová trampolína. Vyzkoušet si mohou i bouldeiringovou stěnu a okruh na in-line bruslích. Na své si přijdou i ti nejmenší, pro které je připraven dětský hrad a spousta herních prvků. Dospělí si mohou protáhnout svůj pohybový aparát na venkovních cvičebních strojích nebo najít střed zeleného bludiště a pak cestu zpátky.

detsky-lanovy-park-v-ostrove.jpg

Lanové centrum se nachází v parku u ostrovské nemocnice. 

Park plný pohybu a adrenalinu je třeba kolem jedné hodiny vyměnit za zámecký park na druhém konci města. Tam se najednou ocitnete jako mávnutím proutku v barokní době. Zůstanete jako v pohádce okouzleni krásou letohrádku nebo architektonickým skvostem Palácem princů či bývalým piaristickým klášterem se třemi kaplemi. V sobotu 4. května jsou ve 13 hodin v Letohrádku připraveny tři výtvarné dílny pro děti a jejich rodiče. Dílny připomenou, že v této zámecké zahradě kdysi byly jedny z nejkrásnějších bludišť a labyrintů. Nebude dokonce chybět ani princezna. V období baroka sem přijížděla na své letní sídlo markraběnka Františka Sibylla Augusta za odpočinkem i zábavou. Koho zde ze vzácných hostů vítala a jak působil genius loci tohoto místa na návštěvníky, se můžete dozvědět, když se zúčastníte slavnostního příjezdu knížete Leopolda z Anhalt Köthenu tentýž den v 17 hodin v Klášterním areálu. V nově otevřené oranžerii Václava Havla bude ještě dalších 14 dní k vidění výstava přivezena z Lipska na téma J. S. Bach v našem regionu. Součástí areálu v parku je také ekocentrum s více než dvěma stovkami zvířat. Během slavnostní zahradní slavnosti bude k mání kvalitní regionální občerstvení.

Až budete z města Ostrova odjíždět, nenechte bez povšimnutí ještě jednu zajímavost specifickou socialistickou architekturu kulturní dům (sorela - socialistický realismus) na Mírovém náměstí. Bylo by pošetilé šmahem odsuzovat tuto architekturu. Názory, které platily před dvaceti lety, prošly určitým vývojem a přehodnocují se a určitě i v tomto období jsou památky, které si zaslouží pozornost.