Jdi na obsah Jdi na menu
 

bike1.jpg

V rámci projektu Bikeresort má dojít k vyznačení sítě cyklostezek v pohraničí.

KARLOVARSKÝ KRAJ - Další čtyři projekty z našeho regionu získají dotaci v přeshraničním programu Cíl 3. Jedním z nich je projektový záměr Česko-durynské turistické centrum Plesná – Pottiga, který má podpořit cestovní ruch a další spolupráci v oblasti. „Jedná se o zřízení česko-durynského informačního centra. V Plesné bude zbudován prostor informačního centra včetně vybavení a zařízena místnost pro výstavy a setkání,” popsal náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil.

Druhý projekt nese název Bikeresort a spolupracují na něm města Schöneck a Kraslice. Na české straně dojde k vyznačení sítě cyklostezek v délce 12 kilometrů. Oba partneři se také budou podílet na propagaci území. 
Další záměr se zabývá zachováním vzpomínek pro budoucnost. Týká se sasko – českého hudebně nástrojářského regionu, který je celosvětově jedinečný v rozmanitosti a velikosti ve výrobě hudebních nástrojů. Cíl projektu by měl směřovat ke zlepšení podmínek při výuce výroby hudebních nástrojův v Integrované střední škole Cheb. „Ve spolupráci s Muzeem hudebních nástrojů v Markneukirchenu bude instalována výstava, jež zdokumentuje tradiční technologie při výrobě, ale i historii dějin houslařství v regionu,” upřesnil Navrátil.

V rámci projektu s názvem ´Česko - německá hliněná cesta´ pak dojde k prozkoumání hliněných staveb na česko - saském území. Veřejnost bude v průběhu Týdne otevřených hliněných domů seznámena s poznatky o výstavbě a údržbě těchto objektů. Vzniknou také bezplatné kurzy pro školy o hliněných stavbách. 

Všechny uvedené projekty jsou však takzvaně náhradní. „Neznamená to, že by se některé z nich neuskutečnily, jejich financování se ale potvrdí teprve tehdy, až se do programu Cíl 3 vrátí nevyčerpané peníze,” vysvětlil Navrátil.