Jdi na obsah Jdi na menu
 

turistika1.jpg

 Oblíbeným cílem zahraničních turistů na Sokolovsku je bezesporu hrad Loket.

ČESKÁ REPUBLIKA - Zahraniční turisté utratili v roce 2012 v České republice 137,8 miliardy korun, což bylo o 2,1 miliardy více než v roce předchozím. Vyplývá to z údajů o platební bilanci, které zveřejnila Česká národní banka.

Za růstem příjmů v minulém roce stála také rostoucí poptávka ruských turistů, optimistický vývoj na německém trhu a dlouhodobě rostoucí poptávka na vzdálených trzích. Nejvyšší meziroční nárůst byl v prvním čtvrtletí roku, kdy příjmy ze zahraničního cestovního ruchu vzrostly o 15,5 procenta. Poslední čtvrtletí roku však přineslo meziroční pokles příjmů a srazilo tak celkový roční růst pod očekávání Institutu turismu ČR agentury CzechTourism.

„Přes slabší vývoj v posledním čtvrtletí zůstává celková bilance roku velmi dobrá. Do České republiky přijelo v loňském roce nejvíc zahraničních turistů v historii, mimo jiné i díky našim marketingovým aktivitám,“ uvedl Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism. Podle Vondrušky rekordní návštěvnost pomohla podnikatelům vyrovnat se s dopady současného konkurenčního prostředí.

Kromě Německa a Ruska v roce 2012 výrazně vzrostl také počet turistů ze vzdálených trhů, především z Číny (+ 34 procent), USA (+ 17 procent) a Jižní Koreje (+ 33 procent). Rostoucí potenciál čínského trhu registruje agentura CzechTourism dlouhodobě – z toho důvodu také připravuje v letošním roce otevření nového zahraničního zastoupení v Šanghaji. Do ekonomicky rostoucí Brazílie se zase přestěhuje zahraniční zastoupení z Mexika.

A jaká místa lákají cizince na Sokolovsku? V našem okrese zahraniční turisté rádi navštěvují například hrad Loket nebo historický statek Bernard v Královském Poříčí. V zimním období pak často vyhledávají sportovní vyžití v lyžařském středisku v horské Bublavě na Kraslicku.