Jdi na obsah Jdi na menu
 

cheb_arowana1.jpg

Restaurace dostala název podle dračí ryby, která zde plave ve velkém akváriu.

CHEB - Skvělý gurmánský zážitek a bohatý výběr z tradiční vietnamské kuchyně slibuje známá restaurace Arowana v Chebu, která od 1. ledna 2015 rozšiřuje svůj provoz o stylové pohostinství. Přesně na Nový rok přivítá zákazníky v příjemném prostředí moderní restaurace a nabídne jim pochoutky z nového jídelního lístku a výtečné pivo z Kynšperského pivovaru. Milovníci exotických specialit se mohou těšit například na výbornou hovězí a kuřecí polévku Pho nebo na vynikající tradiční pochoutku Bun Cha, což jsou vietnamské nudle s grilovaným bůčkem. Bezkonkurenční je také zaváděcí cena těchto delikates, jedna porce vyjde na skvělých 65 korun.

Oblíbená vietnamská restaurace Arowana se nachází naproti autobusovému a vlakovému nádraží v Chebu. V baru u výčepu je posezení pro 60 hostů a do odděleného nekuřáckého salonku se pohodlně vejde 40 návštěvníků. „Rozšířením prostor jsme navýšili kapacitu provozovny o dalších 60 míst. Věřím, že strávníkům bude u nás chutnat. Otevřeno budeme mít od Nového roku každý den od 10 do 22 hodin,“ upřesňuje majitel restaurace Arowana Hung Vo Son - Dušan. Ten také vysvětluje, co znamená název Arowana. „Jedná se o vzácnou dračí rybu. Jeden certifikovaný exemplář nám plave ve velkém akváriu přímo v restauraci. Akvaristika je totiž moje hobby. Kromě této nádherné ryby tu mám i japonské kapry a další exotické rybky,“ říká s úsměvem Hung Vo Son.

Součástí stávající provozovny je bistro s rychlým občerstvením a výčep, kde si už dnes zákazníci mohou vychutnat tradiční regionální pivo Kynšperského zajíce – tedy světlý a polotmavý 12° ležák z Kynšperského pivovaru.