Jdi na obsah Jdi na menu
 

loket1.jpg

Chcete soutěžit? Vypravte se na památky a sbírejte samolepky.

KARLOVARSKÝ KRAJ - Stejně jako v roce 2011 připravil Karlovarský kraj i pro letošní letní prázdniny a podzim atraktivní soutěž „S památkami Karlovarského kraje 2012“. Oproti loňským pravidlům dochází letos k výraznému zjednodušení systému soutěže. Hodnotné ceny, připravené pro pět vylosovaných výherců, budou pro milovníky památek a muzejních i galerijních pokladů mnohem dostupnější.

Podstatou soutěže je zaplnění pohlednice formátu A5 pěti samolepkami. „Stačí navštívit pouze čtyři památkové objekty, na kterých získáte samolepky s fotografií památky, a jedno krajské muzeum nebo jednu krajskou galerii, kde získáte samolepku s logem Karlovarského kraje. Samolepky památek nalepíte na tuto pohlednici a samolepku s logem Karlovarského kraje umístíte do středu pohlednice přes ostatní samolepky,“ vysvětluje radní pro oblast kultury Eva Valjentová. Pohlednice má předepsanou doručovací adresu. Ve srovnání s loňským rokem je obrázků potřebných pro zaplnění hracího archu podstatně méně.

Součástí soutěže budou obrázky těchto památek:
Zámek Chyše, hrad a zámek Bečov nad Teplou, hrad Hauenštejn – Horní hrad, hrad Hartenberg v Hřebenech a hrad Loket.

Samolepku s logem Karlovarského kraje lze získat při návštěvě:
Galerie 4 – galerie fotografie, Galerie výtvarného umění v Chebu, Galerie umění v Karlových Varech, Muzea Karlovy Vary, Muzea Cheb a Muzea Sokolov.

Kompletní, zcela zaplněný soutěžní arch s vyplněnou adresou odesílatele je třeba poslat poštou, nebo osobně doručit do podatelny Krajského úřadu Karlovarského kraje nejpozději do 31. října 2012.
Soutěž „S památkami Karlovarského kraje 2012“ začala 1. června a končí 31. října. Jména vylosovaných vítězů věcných cen budou oznámena v prosincovém vydání Krajských listů.
„Hrací archy i soutěžní samolepky jsou dostupné v pokladnách památkových objektů, muzeí a galerií. Na soutěž upozorní plakát s upoutávkou, umístěný na viditelném místě u pokladny,“ uzavřela Eva Valjentová.