Jdi na obsah Jdi na menu
 

kondolence1.jpg

Na krajském úřadě je pietní místo k vyjádření solidarity. Foto: KÚKK

KARLOVARSKÝ KRAJ - Od dnešního dne mohou lidé na Krajském úřadě Karlovarského kraje vyjádřit podpisem do kondolenční listiny soustrast s oběťmi pátečních teroristických útoků v Paříži. Pietní místo najdou zájemci ve vestibulu budovy A krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech.

„Chceme, aby naši občané měli možnost důstojným způsobem vyjádřit lítost nad tím, co postihlo rodiny obětí, a připojit se k celosvětové vlně solidarity s Francií,“ uvedl hejtman Martin Havel. Podepsané kondolenční listiny budou doručeny francouzskému velvyslanci v České republice, kterým je v současnosti Jean – Pierre Asvazadourian.

Během uplynulého víkendu se v souvislosti s tragickými událostmi v Paříži zvedla v našem regionu vlna solidarity. Například vedení města Chodova zveřejnilo dopis francouzské ambasádě.

„Vážený pane Velvyslanče. V pátek 13. listopadu 2015 byla vaše republika, vaše hlavní město a zejména obyvatelé Francie obětí nepochopitelné, brutální vraždy. Vyjadřuji hlubokou soustrast pozůstalým všech obětí. Přeji celé Francii hodně sil a jsem si jistý, že i nadále bude váš národ hrdým nositelem trikolory, jako symbolu boje za svobodu. Pevně věřím, že demokracie, za kterou francouzský lid svedl ve své historii řadu bitev, zůstane neotřesena. Naše myšlenky jsou s vámi. S úctou. Patrik Pizinger, starosta."

A objevovala se i další vyjádření: „Všichni členové Českého novinářského klubu vyjadřují hlubokou a upřímnou soustrast rodinám a příbuzným obětí, které přišly o život při teroristickém útoku v Paříži. Tento zákeřný a násilný čin odsuzujeme. Vyjadřujeme solidaritu Francii a modlíme se za ni,“ reagoval Milan Hloušek, předseda Českého novinářského klubu.