Jdi na obsah Jdi na menu
 

ski-bublava1.jpg

Lyžování ve Ski areálu Bublava v Krušných horách.

KRUŠNÉ HORY - Skvělé sněhové podmínky po vydatném sněžení hlásí lyžařské areály v Krušných horách. Milovníci zimních sportů proto nezaváhali a vzali o víkendu horská střediska doslova útokem. Dostatek sněhu přivítal lyžaře například ve Ski areálu Bublava. Tady byly v provozu vleky Malý i Střední Bleiberg a nový Dětský park s pásem a vlekem. Sněhová děla intenzivně zasněžují Lesní sjezdovku a tak se dá díky výhledu počasí očekávat, že v první polovině příštího týdne zde otevřou i sedačkovou lanovku. Ski areál v Bublavě je v provozu denně od 9 do 20 hodin. Dobrou zprávou je, že letošní ceny jsou beze změn.

Vynikající podmínky pro alpské i klasické lyžování garantuje také Ski areál Klínovec. Otevřené jsou sjezdovky Dámská, Pařezovka, Přemostěná, Slalomák a dětský park Primáček u Huga vybavený dvěma pojízdnými koberci a spoustou zábavných překážek. Spuštěné jsou lanovky Dámská, CineStar Express, SUZUKI a v režimu pro pěší Prima Express - přeprava lyží a bobů možná. Běžkaři mohou využít více než 30 kilometrů běžeckých tras včetně lyžařské magistrály na Horní Halži. Pravidelné skibusy jezdí z Loučné, Háje, Božího Daru, Jáchymova a Kovářské. Návštěvníkům jsou k dispozici bezplatná parkoviště na severní i jižní straně Klínovce s celkovou kapacitou tisíc vozů.

Poprvé v sezóně je plně v provozu Ski areál Boží Dar – Neklid. Sjezdovky jsou zde výborně upravené a lyžování zcela bez front. Vlek Hranice navíc zahájil večerní osvětlený provoz, s pokračováním ve dnech středa, pátek a sobota v čase od 18 do 20.30 hodin. Snowpark v areálu nabízí atraktivní překážky pro zimní sporty. Občerstvení nabízejí stravovací zařízení včetně renovovaného bufetu Rumburak.