Jdi na obsah Jdi na menu
 

  zikmundova1.jpg

 Martina Zikmundová z klubu LK ESKA Cheb. Foto: V. Podracký

KARLOVARSKÝ KRAJ - Město Cheb si může na seznam úspěšných připsat další jméno. Z Plzně přivezla titul mistryně České republiky v terčové lukostřelbě pro rok 2014 Martina Zikmundová z klubu LK ESKA Cheb. Studentka chebského gymnázia ho vybojovala ve starších žákyních v kategorii kladkový luk.

Úspěšné tažení za titulem naznačila Zikmundová už v základní části soutěže. V ní postoupila z druhé příčky o pouhých dvanáct bodů za svou stájovou soupeřkou Zuzanou Jalovcovou, která zvítězila s nástřelem 560 bodů. A formu potvrdila i v eliminacích, kterými hravě proplula až do závěrečného souboje s Jalovcovou. Ta jí byla v prvních sadách zdatnou soupeřkou a vyrovnaný souboj sliboval drama až do samotného konce. Nakonec ale Jalovcová souboj psychicky neustála a podlehla na kumulativní skóre 123:131 bodům.

Republikový titul Zikmundové je už druhým úspěchem v kategorii starších žákyň, který chebští lukostřelci v letošním roce získali. V zimě totiž mistrovský titul v kladkovém luku vybojovala také další členka LK ESKA Cheb Katrin Chaloupková. V letní sezóně se jí však vůbec nedaří a vykazuje výrazně podprůměrné výsledky.

Ti, kteří neměli možnost o víkendu sledovat v Plzni špičkové výkony sedmi desítek mladých střelců, ale mají možnost se na vrcholovou lukostřelbu podívat i v Karlovarském kraji. Ve dnech 12. až 14. září totiž bude právě Cheb hostit jubilejní 80. ročník Mistrovství České republiky v terčové lukostřelbě dospělých a dorostu. Na něm by se měl, mimo jiné, představit i vůbec nejúspěšnější člen chebského klubu, dvojnásobný mistr ČR, úřadující lídr českého žebříčku a člen reprezentace pro rok 2014 Martin Hámor. Ten se navíc už za několik týdnů chystá na Mistrovství Evropy v terčové lukostřelbě v arménském Echmiadzinu.

V. Podracký