Jdi na obsah Jdi na menu
 

  lanovka1.jpg

 Pozdrav ze sedačkové lanovky ve Ski Centru Bublava – Stříbrná.

KRUŠNÉ HORY – Radovánek na sněhu si o víkendu naplno užívali milovníci zimních sportů v Krušných horách. Na pořádnou zimu čekali neobvykle dlouho, a tak jakmile lyžařská střediska oznámila, že jsou na svazích ideální podmínky, začali brát sjezdovky doslova útokem. Krásné a pohodové lyžování si mohli dopřát například v Bublavě, kde je sněhu dostatek a každým dnem přibývá nový.

„U nás panuje krásná zima, sjezdové tratě jsou kvalitně vysněžené a lyžařské podmínky jsou výborné. V provozu je téměř celý areál mimo černé sjezdovky a dětského hřiště. Pro výuku a začátečníky je v provozu svah Školní s vlekem zdarma,“ informuje na svých internetových stránkách Ski Centrum Bublava – Stříbrná.

Kompaktní a moderně vybavené lyžařské středisko nabízí komorní prostředí a kompletní servis pro lyžaře a snowboardisty. Provozní doba je denně od 9 do 21 hodin bez přestávky. Pro oblíbené romantické večerní lyžování je velká část areálu osvětlena. Všechny sjezdové tratě jsou technicky vysněženy s garancí sněhu po celou sezónu. Středisko je ideální rovněž pro rodinnou rekreaci a lyžařské výcviky. Atraktivní lyžařská houpačka Stříbrná – Bleiberg – Bublava dává zdejšímu lyžování novou dimenzi a řadí areál mezi přední zimní střediska České republiky. Na sjezdovkách je tu aktuálně 40 centimetrů sněhu.

lanovka3.jpg

Vyrazit se vyplatí také do Ski areálu Boží dar – Neklid. Tady o uplynulém víkendu otevřeli nejprudší sjezdovku Karásek a rozjeli nejdelší kotvu Tisícovku. „Samozřejmě nadále zůstane v provozu sedačková lanovka se sjezdovkou Moser a vlek i sjezdovka Za Prahou,“ sdělil Filip Majkus ze Ski areálu Boží Dar – Neklid. „Podmínky se výrazně zlepšily a tak návštěvníkům nyní nabízíme plnohodnotné svezení na perfektně upravených sjezdovkách, jak je na Neklidu standardem. Ve snowparku na ně dále čeká jeden skok a několik dalších překážek,“ doplnil Majkus.

Novinky hlásí také Klínovec. V miniareálu jsou tu od pátku v provozu sjezdovky číslo 5 a 6 a spuštění se dočkal vlek E. V sobotu pak dostali lyžaři zelenou i na černé sjezdovce U Zabitýho. Koho láká večerní lyžování, může si ho nyní vychutnávat každý den, a to vždy od 16 do 21 hodin na sjezdovce Pod Zámečkem. „Od soboty začala rovněž jezdit pravidelná linka skibusu mezi Klínovcem a Fichtelbergem. Cesta mezi vrcholy je zdarma. Skipasy na 1,5 dne a delší platí klientům pro celý InteSkiregion Fichtelberg – Klínovec,“ uvedla Michala Tučková z Infocentra Klínovec.