Jdi na obsah Jdi na menu
 

Co je destinace

Sokolovsko jako destinace

sokolovsko-m.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sokolovsko oplývá krásnou přírodou.

Z hlediska turismu lze Sokolovsko považovat za lokalitu s několika destinačními oblastmi. Už samotný pojem destinace nám říká, že se jedná o nějaké cílové místo. A těch zajímavých je v našem okrese celá řada. Krásy přírody je možné obdivovat ve Slavkovském lese, v divokých zákrutách řeky Ohře nebo třeba v okolí Přebuzi. Už samotné Kraslicko vybízí k horské turistice. Tu lze podnikat nejen pěšky, ale také na kole a v zimě na běžkách. Bublava je pak oblíbeným střediskem zimních sportů.
„Jen račte vstoupit do Krušných hor. Kochejte se lesním královstvím a mocnými kopci vsazenými do pohádkových panoramat. Při svých toulkách se nenechte limitovat hranicí a podívejte se i k německým sousedům. Nejen naše část hor, ale také jejich Erzgebirge stojí za poznání.“

Zcela jinou tvář má těžařská oblast a rekultivovaná krajina u Sokolova. I tady lze ale najít přívětivá místa k zastavení, vhodná ke sportu a odpočinku.
Jasným tahákem Sokolovska jsou známé památky – hrad Loket, statek Bernard v Královském Poříčí nebo poutní kostel v Chlumu Svaté Maří. Historií dýchají také města Sokolov, Kynšperk nad Ohří, Horní Slavkov či Krásno.

Poznejte Sokolovsko. Ono si to zaslouží. Má mnoho tváří a originálních rysů. Stokrát projdete jednou cestou a stejně tu pokaždé naleznete něco navíc. Uvidíte, co možná před vámi ještě nikdo neuzřel. A to přece stojí za to.

Značný turistický potenciál má i sousední Chebsko a Karlovarsko. Věhlas jim zajišťuje především Západočeský lázeňský trojúhelník, do něhož spadají tři města - Mariánské Lázně, Karlovy Vary a Františkovy Lázně. V Karlovarském kraji je nutné vyzdvihnout i další jedinečná místa, jako je klášter Teplá, historický Cheb se středověkým hradem nebo Bečov nad Teplou, kde lze na zámku spatřit unikátní zlatnickou památku relikviář sv. Maura.

 

Ráj pro běžkaře

Milovníci běžeckého lyžování v zimě s oblibou využívají některou z tras Krušhohorské lyžařské magistrály, která vede celým pohořím Krušných hor, z úplného západu republiky z Chebu až na severočeský Sněžník u Děčína, kde navazuje na Labskou trasu. K tomu, aby se po trase lyžařům dobře jezdilo přispívají významnou měrou také Lesy České republiky a to prováděnými úpravami ještě před začátkem hlavní zimní sezóny.    

 

bezky.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krajina Krušných hor je v zimě ideálním místem pro běžkování.

Celková délka Krušnohorské lyžařské magistrály je 242 kilometrů a v celém jejím průběhu se na ní napojuje řada stezek a značených turistických cest pro pěší, cyklisty i milovníky bílé stopy. Přímo Sokolovskem prochází lokalitami Kraslice, Bublava, Rolava. Kromě malebné přírody magistrála nabízí i mnoho přírodních a technických zajímavostí.

 

Do České republiky přijelo v roce 2014 historicky nejvíce turistů  

turiste.jpg

V roce 2014 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení České republiky celkem 8,1 milionu zahraničních turistů, což bylo o 3,5 procenta více než v předchozím roce. Příjezdy zahraničních turistů překonaly očekávání analytiků i historický rekord, v roce 2013 se v českých hromadných ubytovacích zařízeních (HUZ) ubytovalo na 7,8 milionu turistů (revidovaná data). Vyplývá to z dat o návštěvnosti hromadných ubytovacích zařízení, která zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Očekávání Institutu turismu agentury CzechTourism z konce roku přitom počítalo se zvýšením jen okolo tří procent. Za výrazným růstem stálo především výrazné oslabení kurzu koruny. „Ve srovnání s předchozími roky je letos patrné výrazné oživení u řady tradičních evropských trhů, což vyrovnalo dopady negativního vývoje v Rusku,“ uvádí v tiskové zprávě Jan Herget, ředitel Institutu turismu agentury CzechTourism. Během roku rostly zejména příjezdy z blízkých evropských zemí, kterými jsou Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko, ale i Nizozemí, Itálie, Španělsko či Velké Británie.

Ze vzdálených trhů zaznamenala rekordní nárůst Jižní Korea (+ 21,9 %), která tempem růstu letos těsně předstihla tradiční Čínu (21,6 %). Jako perspektivní trh se začíná profilovat Izrael s 12 % růstem. Výrazný pokles naopak statistici zaznamenali u turistů z Ukrajiny (- 19,3 %) a z Ruska (-13,4 %). „Dopady krize na ruském trhu nakonec nebyly tak tragické, jak očekávali touroperátoři a aerolinky počátkem roku, kdy se hovořilo o propadech rezervací v řádech 30 až 40 procent. Nicméně řada turistů přicestovala do Česka samostatně a především bonitnější klientely se kurzové rozdíly rublu dotkly výrazně méně než střední třídy,“ doplňuje Herget.

Vyrovnat propady v příjezdech ruských turistů se agentura CzechTourism pokusí i dalšími aktivitami směřujícími na rychle rostoucí čínský trh, jehož turisté utrácejí v České republice značné finanční částky. Agentura CzechTourism bude v roce 2015 lákat čínské turisty prostřednictvím svých zahraničních zastoupení v Šanghaji, Pekingu a Hongkongu. Mezi připravované aktivity se řadí spolupráce v rámci filmového turismu, workshopy, veletrhy a akce pro tamní novináře i tour operátory.

Počty přenocování v roce 2014 stagnovaly na hodnotě 22,2 milionu přenocování. Průměrná doba přenocování mírně poklesla na 2,73 přenocování na příjezd.

Aktualizace 11. února 2015.