Jdi na obsah Jdi na menu
 

Co je destinace

Sokolovsko jako destinace

sokolovsko-m.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sokolovsko oplývá krásnou přírodou.

Z hlediska turismu lze Sokolovsko považovat za lokalitu s několika destinačními oblastmi. Už samotný pojem destinace nám říká, že se jedná o nějaké cílové místo. A těch zajímavých je v našem okrese celá řada. Krásy přírody je možné obdivovat ve Slavkovském lese, v divokých zákrutách řeky Ohře nebo třeba v okolí Přebuzi. Už samotné Kraslicko vybízí k horské turistice. Tu lze podnikat nejen pěšky, ale také na kole a v zimě na běžkách. Bublava je pak oblíbeným střediskem zimních sportů.
„Jen račte vstoupit do Krušných hor. Kochejte se lesním královstvím a mocnými kopci vsazenými do pohádkových panoramat. Při svých toulkách se nenechte limitovat hranicí a podívejte se i k německým sousedům. Nejen naše část hor, ale také jejich Erzgebirge stojí za poznání.“

Zcela jinou tvář má těžařská oblast a rekultivovaná krajina u Sokolova. I tady lze ale najít přívětivá místa k zastavení, vhodná ke sportu a odpočinku.
Jasným tahákem Sokolovska jsou známé památky – hrad Loket, statek Bernard v Královském Poříčí nebo poutní kostel v Chlumu Svaté Maří. Historií dýchají také města Sokolov, Kynšperk nad Ohří, Horní Slavkov či Krásno.

Poznejte Sokolovsko. Ono si to zaslouží. Má mnoho tváří a originálních rysů. Stokrát projdete jednou cestou a stejně tu pokaždé naleznete něco navíc. Uvidíte, co možná před vámi ještě nikdo neuzřel. A to přece stojí za to.

Značný turistický potenciál má i sousední Chebsko a Karlovarsko. Věhlas jim zajišťuje především Západočeský lázeňský trojúhelník, do něhož spadají tři města - Mariánské Lázně, Karlovy Vary a Františkovy Lázně. V Karlovarském kraji je nutné vyzdvihnout i další jedinečná místa, jako je klášter Teplá, historický Cheb se středověkým hradem nebo Bečov nad Teplou, kde lze na zámku spatřit unikátní zlatnickou památku relikviář sv. Maura.

 

Ráj pro běžkaře

Milovníci běžeckého lyžování v zimě s oblibou využívají některou z tras Krušhohorské lyžařské magistrály, která vede celým pohořím Krušných hor, z úplného západu republiky z Chebu až na severočeský Sněžník u Děčína, kde navazuje na Labskou trasu. K tomu, aby se po trase lyžařům dobře jezdilo přispívají významnou měrou také Lesy České republiky a to prováděnými úpravami ještě před začátkem hlavní zimní sezóny.    

 

bezky.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krajina Krušných hor je v zimě ideálním místem pro běžkování.

Celková délka Krušnohorské lyžařské magistrály je 242 kilometrů a v celém jejím průběhu se na ní napojuje řada stezek a značených turistických cest pro pěší, cyklisty i milovníky bílé stopy. Přímo Sokolovskem prochází lokalitami Kraslice, Bublava, Rolava. Kromě malebné přírody magistrála nabízí i mnoho přírodních a technických zajímavostí.

 

Do České republiky přijelo v roce 2019 jedenáct milionů zahraničních návštěvníků  

turiste.jpg

Podle aktuálních statistik ČSÚ přijelo v roce 2019 do Česka celkem 10,8 mil. zahraničních turistů, což představuje meziroční nárůst 2,6 %. Z pohledu nejvýznamnějších trhů rostly počty návštěvníků z Německa, Slovenska, Polska, USA a Ruska, meziročně stagnovaly pouze příjezdy z Číny, které poklesly o necelé jedno procento. Z dalších trhů výrazně vzrostly počty návštěvníků z Ukrajiny (+ 28 %), ostatních asijských zemí (+17 %), Japonska (+14 %) a Dánska (+13 %).

„Strategie agentury CzechTourism je založena na diverzifikaci a aktuální statistiky ČSÚ potvrzují, že skladba zahraničních návštěvníků je vyvážená. Pokles návštěvnosti z jednoho z významného trhu nepoškodí celý sektor,“ uvedl ředitel CzechTourism Jan Herget a doplnil: „Agentura CzechTourism se snaží o prodloužení průměrné doby pobytu a lepší distribuci návštěvníků do mimopražských regionů. To se v roce 2019 dařilo například v Jihomoravském kraji.“

„Mírný pokles v návštěvnosti čínských turistů zaznamenaly i v řadě jiných evropských destinací. Za tímto trendem stála především měnící se nálada na spotřebitelském trhu a zpomalení čínské ekonomiky. Letos můžeme očekávat, že se do návštěvnosti projeví také zákazy s cestováním v pevninské Číně,“ uvedl ředitel zahraničního zastoupení CzechTourism v Číně Lukáš Pokorný.

Aktualizace 7. února 2020.