Jdi na obsah Jdi na menu
 

Knižní tipy

Příspěvky

Publikace přibližuje význam Otce Krušnohoří

10. 3. 2017

publ-dotz2.jpgKRASLICE - U příležitosti 200. výročí od narození rytíře Richarda Jakoba von Dotzauera vyšla v minulém roce publikace o tomto jednom z největších kraslických rodáků.

 

Karlovarský kraj vydal knihu věnovanou houbám

10. 1. 2017

houby2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Milovníci přírody se mohou těšit na unikátní knihu s názvem „Vzácné a ohrožené houby Karlovarského kraje“.

 

Sokolovský spisovatel pobaví čtenáře výpravným sci-fi

15. 8. 2016

brezina2.jpgSOKOLOV – Humoristický sci-fi román s názvem Měsíční deník vydává sokolovský autor Michal Březina. Kniha je pojata jako autentický deník námezdního dělníka Marcela Šebesty, který se v roce 2081 v rámci dobývání vesmíru vydává na Měsíc.

 

Autor představuje knihu Sokolovo: ve stínu propagandy

3. 4. 2016

kniha_kluc2.jpgSOKOLOVSKO – Monografii s názvem "Sokolovo: ve stínu propagandy", by neměli opomenout příznivci historické literatury. Nová kniha Jiřího Klůce přináší dosud neznámé informace týkající se prvního bojového vystoupení československých vojáků na východní frontě u Sokolova v březnu 1943.

 

Unikátní kniha zaplnila bílá místa historie Sokolovska

9. 12. 2014

publikace2.jpgSOKOLOVSKO – Za významnou knižní událost lze bezpochyby označit vydání publikace Sokolovsko - Umění, památky a umělci do roku 1945. Jedná se totiž o vůbec první knihu, jež mapuje umění našeho regionu a detailně se věnuje jednotlivým památkám a uměleckým dílům.

 

Autor přibližuje čtenářům život v Kraslicích za Velké války

28. 10. 2014

kotilinek2.jpgKRASLICE – Kraslice za Velké války aneb Daleko od zákopů 1914 – 1918. Takto výstižně pojmenoval kraslický patriot Roman Kotilínek naučnou publikaci, kterou vydal u příležitosti 100. výročí vypuknutí 1. světové války.

 

Město Chodov má další knihu o své historii

22. 9. 2014

kniha-chodov-2.jpgCHODOV – Město Chodov vydalo další knihu o své historii. Publikaci s názvem ´Chodov, jak jej (ne)znáte´ si mohli zájemci poprvé zakoupit o víkendu v rámci městských oslav.

 

V knize Jana Runda ožívají příběhy ze sokolovských hospod

15. 1. 2014

kniha_rund2.jpgSOKOLOV -  Ztracené vzpomínky pomáhá pivařům znovu najít zbrusu nová kniha sokolovského publicisty a inženýra Jana Runda. Název je stručný, avšak zcela výstižný – Sokolovské hospody.

 

Svědek holocaustu vtiskl do svých obrazů radost i prožité hrůzy

5. 1. 2014

rund_kniha2.jpgSOKOLOVSKO - Temné a pochmurné motivy, ale i náměty prozářené sluncem a barvami, vstupovaly do obrazů akademického malíře Davida Fiedmanna. O jeho životě a tvorbě nyní promlouvá trojjazyčná publikace autorů Jitky Chmelíkové Mlsové, jeho dcery Miriam Friedman Morris a ředitele sokolovského muzea Michaela Runda.

 

Kraslická čítanka rozšiřuje poznání dějin o nové kapitoly

29. 12. 2013

citanka4.jpgKRASLICE – Vánočním dárkem, který letos nechyběl v mnohých kraslických domácnostech, byla nová kniha od místního učitele a dřívějšího kronikáře Václava Kotěšovce.