Jdi na obsah Jdi na menu
 

Knižní tipy

Příspěvky

Knižní novinka přibližuje život a dílo malíře Eliáše Dollhopfa

24. 11. 2013

dollhopf2.jpgHORNÍ SLAVKOV/LOKET - Rozsáhlou knižní monografii představující život a dílo nejvýznamnějšího regionálního malíře doby pozdního baroka - Eliáše Dollhopfa (1703–1773), vydává jako svůj třetí svazek edice MEMORIA.

 

Kniha představuje zapomenuté tváře osobností regionu

7. 8. 2013

sbirky2.jpgLOKET - Opětovného navrácení vzácných sbírek se po dvaceti letech dočká město Loket. O jak vzácné předměty se jedná, se dozvědí čtenáři v nové knize trojice autorů Lukáš Smola, Vladimír Prokop a Eva Smilková.

 

Květen bez šeříků přibližuje závěr války na Sokolovsku

18. 5. 2013

bruzenak2.jpgSOKOLOVSKO - Novou knihou potěšil čtenáře sokolovský historik Vladimír Bružeňák. Tentokrát jim předložil přehled událostí z období konce 2. světové války na Sokolovsku a v jeho nejbližším okolí. 

 

Kniha vypráví příběh dívky, která utekla z pochodu smrti

20. 3. 2013

erbenova2.jpgSOKOLOVSKO – Nejen o hrůzách holocaustu a svém útěku z trýznivého pochodu smrti, ale také o životě v poválečném Československu a později ve státě Izraeli, vypráví prostřednictvím nově vydané knihy 82letá Eva Erbenová. 

 

Při psaní knih o hornictví Jaroslav Jiskra neztrácí humor

17. 12. 2012

jiskra2.jpgSOKOLOV – Dvěma nově vydanými knihami dal o sobě opět vědět báňský odborník a autor odborných publikací Jaroslav Jiskra. Jeho aktuální novinky se i znovu dotýkají hornictví, ačkoli každá naprosto jiným způsobem. 

 

Vychází publikace o historii Plzeňského Prazdroje

24. 11. 2012

kniha2.jpgPLZEŇ – Ke 170. výročí založení Plzeňského Prazdroje a uvaření první várky piva Pilsner Urquell vychází unikátní kniha s názvem Plzeňský Prazdroj – Příběh, který nepřestává inspirovat. 

 

Jsme hosty svého bytí, napovídá svojí knihou Jun

8. 7. 2012

hostem1.jpgCHODOV – Hostem svého bytí. Takový je název částečné monografie sedmdesátiletého výtvarníka Jiřího Juna z Chodova. Ve své knize představuje svoje kresby, básně a nabádá čtenáře, aby se na chvíli zastavil a zklidnil.

 

Vychází kniha Vojáci na železné oponě

10. 4. 2012

vojaci_upoutavka_02.jpgZÁPADNÍ ČECHY - Kniha Vojáci na železné oponě se zabývá osudy vojáků, kteří se pokoušeli uprchnout z Československa přes systém pohraničních zátarasů, i pohraničníky, kteří měli za úkol odchodu do exilu zabránit.

 

Green story v Sokolově pokračuje

9. 3. 2012

story2.jpgSOKOLOV – Kdo se aktivně věnuje golfu, má jistě ve své knihovničce publikaci s názvem Green story. Ačkoli vyšla již v roce 2008, je stále k dostání.

 

Kostel sv. Mikuláše vydal tajemství

22. 1. 2012

knihamikulas.jpgSOKOLOVSKO - Publikace srozumitelnou formou popisuje archeologický výzkum a odhalení pozůstatků středověkého a bájemi opředeného kostela.