Jdi na obsah Jdi na menu
 

kniha-chodov-1.jpg

Nová publikace o historii Chodova je plnobarevná a má 80 stránek.

CHODOV – Město Chodov vydalo další knihu o své historii. Publikaci s názvem ´Chodov, jak jej (ne)znáte´ si mohli zájemci poprvé zakoupit o víkendu v rámci městských oslav, které se konaly u příležitosti 820 let od první písemné zmínky o Chodově, 120 let povýšení na město a 140 let existence sboru dobrovolných hasičů.

chodov_kniha.jpgKniha má potenciál oslovit nejen chodovské patrioty a pamětníky, ale podle všeho zaujme i mladé lidi, kterým není historie města zcela lhostejná. „Čtenáři v ní například najdou jakousi retrospektivu ulic, kde jsou uvedeny jejich staré a současné názvy. Nechybí ani přehled všech starostů a představených obce od roku 1841 až do současnosti,“ prozradila malou část obsahu spoluautorka knihy Ivana Sarkányová, která na publikaci pracovala se studentem Milošem Bělohlávkem.

Kniha je v českém a německém jazyce a obsahuje řadu dobových fotografií a pohlednic. Její vydání podpořil Česko-německý fond budoucnosti. Prodejní cena je 195 korun a k dostání je v chodovském infocentru.