Jdi na obsah Jdi na menu
 

chodov_publikace1.jpg

Miloš Bělohlávek ukazuje publikaci Chodovské proměny. Foto: M. Polák

CHODOV - Novou publikaci s řadou historických i současných fotografií města vydal Chodov. Dvojjazyčná kniha s názvem Chodovské proměny, jejímž autorem je historik Miloš Bělohlávek, má 130 stran a od počátku září je zdarma k dispozici v chodovském Turistickém a informačním centru.

„Cílem je představit široké veřejnosti dějiny Chodova a hlavně jeho proměny v průběhu 20. století. Těžiště publikace spočívá ve fotografiích, které z velké části poskytli původní němečtí obyvatelé, a srovnávacích pohledech na stejná místa našeho města dnes,“ popsal Miloš Bělohlávek.

Část materiálů pro novou knihu se historikovi podařilo sehnat díky partnerským vazbám na chodovské rodáky, kteří dnes žijí v bavorském městě Waldsassen. „Díky těmto stykům se nám daří zachraňovat nehmotné součásti historického dědictví, informace, dokumenty a hlavně obrazové materiály, které by jinak byly nenávratně ztraceny. S jejich pomocí byla obnovena vyhlídka Chodaublick u Tatrovic, nalezena a obnovena štola Bílá paní, výrazně také němečtí rodáci přispěli i do sbírky na pořízení nových zvonů v kostele svatého Vavřince,“ doplnil Miloš Bělohlávek.

Vydání publikace je součástí česko-německého projektu „Máme něco společného“, který je spolufinancován Evropskou unií v rámci Dispozičního fondu Euregia Egrensis.