Jdi na obsah Jdi na menu
 

brezina1.jpg

Upoutávka na knižní novinku Měsíční deník. Koláž: Michal Březina

SOKOLOV – Humoristický sci-fi román s názvem Měsíční deník vydává sokolovský autor Michal Březina. Kniha je pojata jako autentický deník námezdního dělníka Marcela Šebesty, který se v roce 2081 v rámci dobývání vesmíru vydává na Měsíc, kde probíhá povrchová těžba, a na hlavního hrdinu tu kromě tvrdé dřiny čeká i nejedno dobrodružství. Vyprávění hlavního hrdiny popisuje řadu překvapujících i komických situací, do nichž se nechtěně neustále dostává, a jelikož za žádných okolností neztrácí smysl pro nadsázku, komentuje své eskapády bonmoty natolik pikantními, že si i otrlý čtenář potřese bránicí. Pročítání Marcelovým deníkem je optimálním čtivem pro každého, kdo se chce dobře pobavit a zahnat špatnou náladu.

„Nerad bych toho o samotném ději moc prozrazoval. Nechci odhalovat pointu a tím čtenáře připravit o to nejlepší. Věřím, že se lidem bude knížka líbit a při jejím čtení se pobaví přinejmenším tak dobře, jako se bavil já sám, když jsem román za dlouhých nocí ťukal do počítače,“ řekl o svém novém díle Michal Březina. „Text skvěle doplňují správně cynické ilustrace mého kamaráda a komiksového kreslíře Adama ´Buchte´ Kubíka. Musím přiznat, že jeho vyobrazení hlavního hrdiny se zapálenou cigaretou ve skafandru dokonale vystihuje jak povahu hrdiny Marcela Šebesty, tak i ducha celé knihy, i když se nejedná o ilustrace, na jaké jsme u sci-fi žánru normálně zvyklí. Sleduji Adamovu tvorbu už dlouho a už tehdy jsem věděl, že právě on je tím pravým ilustrátorem pro netradiční sci-fi, jakým Měsíční deník bezesporu je,“ svěřil se autor.

Prvotinou sokolovského spisovatele byla kniha z roku 2010 - Čas vesmírných štváčů, což byl původně první díl vesmírné ságy Jack & Merick - Pošuci z galaxie Real. „Byla to pocta klasikům science fiction, konkrétně subžánru zvaného space opera, což je v tomto případě něco jako když vezmete pár kovbojů, několik princezen, hluboký vesmír a hodíte to do mixéru a držíte na nejvyšších otáčkách. Vesmírné štváče ale znovu upravuji, je potřeba obohatit knihu o další luxusní eskapády všehoschopných vesmírných pošuků. Nyní však spíše zaplňuji s novou knihou Měsíční deník prostor v žánru ryze humoristické sci-fi, o němž jsem přesvědčen, že na našem knižním trhu relativně chybí,“ doplňuje Michal Březina.

Michal Březina je spisovatel, jenž nezahálí a neustále chrlí další příběhy. „Aktuálně mám rozepsaný cestopis ze Španělska a současně dokončuji druhý díl Měsíčního deníku. Pokud jeho první část bude mít u čtenářů úspěch, nepochybně půjdeme i do další,“ prohlásil odhodlaně Březina.

Měsíční deník - zábavná knižní novinka s prvky fantastiky vyjde 12. září 2016. K dostání bude přes internetový portál www.albatrosmedia.cz nebo u dobrých knihkupců.