Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kraslice zprávičky

Příspěvky

Muž nalezl v řece Svatavě válečnou munici

2. 6. 2017

munice2.jpgKRASLICE - Starou válečnou munici v korytě řeky Svatavy objevil 56letý muž přibližně tři kilometry za městem Kraslice.

 

Autor tají, čím nechá pokřtít svoji románovou prvotinu

15. 4. 2017

letnidny2.jpgKRASLICE – Na slavnostní křest knižní novinky „Letní dny bez konce“ se mohou ve středu 19. dubna 2017 vypravit příznivci regionální literatury do Městské knihovny v Kraslicích.

 

Román z prostředí Kraslic vyjde koncem března

5. 3. 2017

letnidny33.jpgKRASLICE - Co mají společného Barcelona, Varšava a Kraslice? Zdánlivě nic, avšak ve žhavém a místy i mrazivém románu Milana Hlouška „Letní dny bez konce“ je spojuje napínavý příběh, který se mohl odehrát tisíce kilometrů daleko, ale klidně i v ulici kohokoli z nás.

 

Mezi přírodní památky se má zařadit i území Tisovce

30. 3. 2016

tisovec2.jpgKRASLICE - V letošním roce vyhlásí Karlovarský kraj sedm nových přírodních památek. Jedná se o čtyři území při severním okraji Doupovských hor, dvě nedaleko Kraslic a jedno u Perninku.

 

Hodinář Josef Kohlert z Kraslic

16. 1. 2016

kohlert2.jpgKRASLICE -  Josef Kohlert patřil mezi nejznámější výrobce věžních hodin v Čechách. Jeho jméno zdobilo snad stovky hodinových strojů a mnohé z nich jsou dodnes ukryté za ciferníky na věžích.

 

Pivaři vzali nově otevřený pivovar Krušnohor ztečí

30. 8. 2015

krusnohor11.jpgKRASLICE – Davy žíznivých pivařů si nenechaly ujít slavností otevření rodinného pivovaru Krušnohor v Tisové u Kraslic. Ten pozval širokou veřejnost na velkolepou slavnost, kdy pivo teklo doslova proudem, a stoly se prohýbaly pod bohatou hostinou.

 

Kraslice si připomenou osvobození od nacismu

1. 5. 2015

vystava_kraslice2.jpgKRASLICE – Sedmdesáté výročí ukončení druhé světové války a osvobození města od nacismu si připomenou ve dnech 7. až 9. května 2015 obyvatelé Kraslic.

 

S Krušnohorem opět ožije tradice vaření piva v Kraslicích

5. 1. 2015

krusnohor4.jpgKRASLICE - Skalním pivařům v Kraslicích se konečně splní jejich velký sen. V okrajové části města, konkrétně v Tisové, totiž brzy začne fungovat rodinný pivovar s originálním názvem Krušnohor.

 

Deska připomíná vyplenění židovské modlitebny

10. 11. 2014

modlitebna2.jpgKRASLICE - Pamětní desku připomínající židovskou modlitebnu slavnostně odhalili členové Spolku přátel města Kraslice. Modlitebna židovského spolku Adass Israell se v letech 1913 až 1938 nacházela v Nerudově ulici (Keilgasse).

 

Prestiž umělecké školy roste, přibývá i koncertů v zahraničí

8. 10. 2014

zuska11.jpgKRASLICE – Nový školní rok úspěšně zahájila Základní umělecká škola v Kraslicích. Během letních prázdnin byla dokončena oprava fasády a úpravy se dočkaly i některé vnitřní prostory.