Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kraslice zprávičky

Příspěvky

Knížka popisuje návštěvu posledního Habsburka v Kraslicích

13. 6. 2018

meinl2.jpgKRASLICE - Vaše Veličenstvo, vítejte v Kraslicích aneb O návštěvě posledního Habsburka v Kraslicích. Takový je název nové publikace Stanislava Meinla.

 

Záchrana historické hrázděnky pokračuje

10. 6. 2018

hrazdenka_oprava2.jpgKRASLICE - V záchraně historické hrázděnky úspěšně pokračuje Spolek přátel města Kraslice. Na opravu památky v ulici 5. května získala organizace dotace, od Karlovarského kraje 150 tisíc a od města Kraslice 70 tisíc korun.

 

Letní dny bez konce budou mít pokračování

1. 6. 2018

veletrh2.jpgKRASLICE - Již letos na podzim se čtenáři dočkají pokračování románu „Letní dny bez konce“. Novinkový titul ponese název „Andělé usínají v New Yorku“.

 

Staré Kraslice v obrazech se dočkaly vydání

1. 1. 2018

kniha_kotesovec5.jpgKRASLICE – Staré Kraslice v obrazech. To je název knihy někdejšího kronikáře Václava Kotěšovce, která je od prosince k dostání v kraslickém infocentru.

 

Muž nalezl v řece Svatavě válečnou munici

2. 6. 2017

munice2.jpgKRASLICE - Starou válečnou munici v korytě řeky Svatavy objevil 56letý muž přibližně tři kilometry za městem Kraslice.

 

Autor tají, čím nechá pokřtít svoji románovou prvotinu

15. 4. 2017

letnidny2.jpgKRASLICE – Na slavnostní křest knižní novinky „Letní dny bez konce“ se mohou ve středu 19. dubna 2017 vypravit příznivci regionální literatury do Městské knihovny v Kraslicích.

 

Román z prostředí Kraslic vyjde koncem března

5. 3. 2017

letnidny33.jpgKRASLICE - Co mají společného Barcelona, Varšava a Kraslice? Zdánlivě nic, avšak ve žhavém a místy i mrazivém románu Milana Hlouška „Letní dny bez konce“ je spojuje napínavý příběh, který se mohl odehrát tisíce kilometrů daleko, ale klidně i v ulici kohokoli z nás.

 

Mezi přírodní památky se má zařadit i území Tisovce

30. 3. 2016

tisovec2.jpgKRASLICE - V letošním roce vyhlásí Karlovarský kraj sedm nových přírodních památek. Jedná se o čtyři území při severním okraji Doupovských hor, dvě nedaleko Kraslic a jedno u Perninku.

 

Hodinář Josef Kohlert z Kraslic

16. 1. 2016

kohlert2.jpgKRASLICE -  Josef Kohlert patřil mezi nejznámější výrobce věžních hodin v Čechách. Jeho jméno zdobilo snad stovky hodinových strojů a mnohé z nich jsou dodnes ukryté za ciferníky na věžích.

 

Pivaři vzali nově otevřený pivovar Krušnohor ztečí

30. 8. 2015

krusnohor11.jpgKRASLICE – Davy žíznivých pivařů si nenechaly ujít slavností otevření rodinného pivovaru Krušnohor v Tisové u Kraslic. Ten pozval širokou veřejnost na velkolepou slavnost, kdy pivo teklo doslova proudem, a stoly se prohýbaly pod bohatou hostinou.