Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kraslice zprávičky

Příspěvky

Hodinář Josef Kohlert z Kraslic

16. 1. 2016

kohlert2.jpgKRASLICE -  Josef Kohlert patřil mezi nejznámější výrobce věžních hodin v Čechách. Jeho jméno zdobilo snad stovky hodinových strojů a mnohé z nich jsou dodnes ukryté za ciferníky na věžích.

 

Pivaři vzali nově otevřený pivovar Krušnohor ztečí

30. 8. 2015

krusnohor11.jpgKRASLICE – Davy žíznivých pivařů si nenechaly ujít slavností otevření rodinného pivovaru Krušnohor v Tisové u Kraslic. Ten pozval širokou veřejnost na velkolepou slavnost, kdy pivo teklo doslova proudem, a stoly se prohýbaly pod bohatou hostinou.

 

Kraslice si připomenou osvobození od nacismu

1. 5. 2015

vystava_kraslice2.jpgKRASLICE – Sedmdesáté výročí ukončení druhé světové války a osvobození města od nacismu si připomenou ve dnech 7. až 9. května 2015 obyvatelé Kraslic.

 

S Krušnohorem opět ožije tradice vaření piva v Kraslicích

5. 1. 2015

krusnohor4.jpgKRASLICE - Skalním pivařům v Kraslicích se konečně splní jejich velký sen. V okrajové části města, konkrétně v Tisové, totiž brzy začne fungovat rodinný pivovar s originálním názvem Krušnohor.

 

Deska připomíná vyplenění židovské modlitebny

10. 11. 2014

modlitebna2.jpgKRASLICE - Pamětní desku připomínající židovskou modlitebnu slavnostně odhalili členové Spolku přátel města Kraslice. Modlitebna židovského spolku Adass Israell se v letech 1913 až 1938 nacházela v Nerudově ulici (Keilgasse).

 

Prestiž umělecké školy roste, přibývá i koncertů v zahraničí

8. 10. 2014

zuska11.jpgKRASLICE – Nový školní rok úspěšně zahájila Základní umělecká škola v Kraslicích. Během letních prázdnin byla dokončena oprava fasády a úpravy se dočkaly i některé vnitřní prostory.

 

Plaketa připomíná útěk Arnošta Lustiga z transportu smrti

5. 10. 2014

lustig_deska3.jpgKRASLICE - Pamětní desku věnovanou spisovateli a autorovi knih o holocaustu Arnoštu Lustigovi odhalili členové Spolku přátel města Kraslice. Stalo se tak za přítomnosti veřejnosti během 1. Kraslické muzejní noci.

 

Muzejní noc v Kraslicích připomene odkaz Arnošta Lustiga

28. 9. 2014

nadrazi2.jpgKRASLICE - Pamětní desku věnovanou zesnulému spisovateli a autorovi knih o holocaustu Arnoštu Lustigovi (1926 – 2011) slavnostně odhalí v pátek 3. října členové Spolku přátel města Kraslice.

 

Největší hrobka v Kraslicích se dočkala důstojné úpravy

23. 9. 2014

hrobka2.jpgKRASLICE – Nové fasády, střechy a úpravy vnitřních prostor včetně podlahy se dočkala stará hrobka rodiny Breinl na hřbitově v Kraslicích. O rekonstrukci pietního místa se postaraly městské technické služby ve spolupráci s rodinou pozůstalých.

 

Skalní fanoušky Rockový sadů liják nezlomil

6. 8. 2014

queenie3.jpgKRASLICE - Skvělý rockový mejdan si v sobotu užili návštěvníci hudebního festivalu Rockové sady v Kraslicích. Příznivci tvrdších žánrů se mohli těšit na kapely Object, Dark Gamballe, Queenie - World Queen Tribute Band a další skvělé formace.