Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kraslice zprávičky

Příspěvky

Plaketa připomíná útěk Arnošta Lustiga z transportu smrti

5. 10. 2014

lustig_deska3.jpgKRASLICE - Pamětní desku věnovanou spisovateli a autorovi knih o holocaustu Arnoštu Lustigovi odhalili členové Spolku přátel města Kraslice. Stalo se tak za přítomnosti veřejnosti během 1. Kraslické muzejní noci.

 

Muzejní noc v Kraslicích připomene odkaz Arnošta Lustiga

28. 9. 2014

nadrazi2.jpgKRASLICE - Pamětní desku věnovanou zesnulému spisovateli a autorovi knih o holocaustu Arnoštu Lustigovi (1926 – 2011) slavnostně odhalí v pátek 3. října členové Spolku přátel města Kraslice.

 

Největší hrobka v Kraslicích se dočkala důstojné úpravy

23. 9. 2014

hrobka2.jpgKRASLICE – Nové fasády, střechy a úpravy vnitřních prostor včetně podlahy se dočkala stará hrobka rodiny Breinl na hřbitově v Kraslicích. O rekonstrukci pietního místa se postaraly městské technické služby ve spolupráci s rodinou pozůstalých.

 

Skalní fanoušky Rockový sadů liják nezlomil

6. 8. 2014

queenie3.jpgKRASLICE - Skvělý rockový mejdan si v sobotu užili návštěvníci hudebního festivalu Rockové sady v Kraslicích. Příznivci tvrdších žánrů se mohli těšit na kapely Object, Dark Gamballe, Queenie - World Queen Tribute Band a další skvělé formace.

 

Rocková smršť přivane do Kraslic revivaly hvězdných kapel

30. 7. 2014

queenie-2.jpgKRASLICE - Na kvalitní říznou muziku a výborné pivo se mohou těšit návštěvníci dvanáctého ročníku hudebního festivalu Rockové sady, který se koná v sobotu 2. srpna v Kraslicích. Programová paleta slibuje třináct kapel nejrůznějšího ražení.

 

Nadšenci vyrazili uklízet kolem historické hrázděnky

6. 6. 2014

brigada2.jpgKRASLICE – Do úpravy okolí historické hrázděnky v ulici 5. května se pustili patrioti ze Spolku přátel města Kraslice. Ve svém volnu zorganizovali brigádu, nasadili si pracovní rukavice, popadli hrábě, krumpáč, lopaty a společnými silami vyčistili prostranství u historické památky.

 

Prolézačka na dětském hřišti uvěznila dospělého muže

29. 4. 2014

prolezacka2.jpgKRASLICE - Kuriózní případ mají za sebou krasličtí profesionální hasiči. Z dětské prolézačky museli o víkendu vyprostit dospělého muže, který se sám zaklínil v malém okně dětské atrakce.

 

Klarinety z kraslické manufaktury směřují do celého světa

25. 4. 2014

manufaktura7.jpgKRASLICE – Město Kraslice je proslulé výrobou hudebních nástrojů, které tu pod rukama šikovných nástrojařů vznikaly již před dvěma sty lety. Nyní k šíření dobré pověsti začíná přispívat malá manufaktura RZ Manufacturing of woodwind musical instrument vyrábějící vlastní klarinety.

 

Na Zelený čtvrtek tekl Velikonoční Krasličák proudem

19. 4. 2014

kraslicak11.jpgKRASLICE - Ctít starou tradici, která velí pozřít na Zelený čtvrtek něco zeleného, se rozhodli pivaři v Kraslicích. Hromadně tedy vyrazili ochutnat pivní speciál Velikonoční Krasličák, který každým rokem čepují v restauraci U Pňáčků.

 

Vydání Kraslické čítanky se blíží, do prodeje půjde v prosinci

26. 11. 2013

citanka2.jpgKRASLICE – Kniha s názvem ´Kraslická čítanka´, sepsaná kraslickým učitelem a dřívějším kronikářem Václavem Kotěšovcem, se začátkem prosince dostane do rukou zájemců o regionální historii. Publikace volně navazuje na již dříve vydané svazky tohoto autora a přináší další zajímavosti týkající se dějin i nedávné současnosti Kraslicka.