Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kraslice zprávičky

Příspěvky

Prolézačka na dětském hřišti uvěznila dospělého muže

29. 4. 2014

prolezacka2.jpgKRASLICE - Kuriózní případ mají za sebou krasličtí profesionální hasiči. Z dětské prolézačky museli o víkendu vyprostit dospělého muže, který se sám zaklínil v malém okně dětské atrakce.

 

Klarinety z kraslické manufaktury směřují do celého světa

25. 4. 2014

manufaktura7.jpgKRASLICE – Město Kraslice je proslulé výrobou hudebních nástrojů, které tu pod rukama šikovných nástrojařů vznikaly již před dvěma sty lety. Nyní k šíření dobré pověsti začíná přispívat malá manufaktura RZ Manufacturing of woodwind musical instrument vyrábějící vlastní klarinety.

 

Na Zelený čtvrtek tekl Velikonoční Krasličák proudem

19. 4. 2014

kraslicak11.jpgKRASLICE - Ctít starou tradici, která velí pozřít na Zelený čtvrtek něco zeleného, se rozhodli pivaři v Kraslicích. Hromadně tedy vyrazili ochutnat pivní speciál Velikonoční Krasličák, který každým rokem čepují v restauraci U Pňáčků.

 

Vydání Kraslické čítanky se blíží, do prodeje půjde v prosinci

26. 11. 2013

citanka2.jpgKRASLICE – Kniha s názvem ´Kraslická čítanka´, sepsaná kraslickým učitelem a dřívějším kronikářem Václavem Kotěšovcem, se začátkem prosince dostane do rukou zájemců o regionální historii. Publikace volně navazuje na již dříve vydané svazky tohoto autora a přináší další zajímavosti týkající se dějin i nedávné současnosti Kraslicka.

 

Děti v Kraslicích se dočkaly nového moderního hřiště

25. 8. 2013

hriste2.jpgKRASLICE – Na novém moderním hřišti mohou od pátku dovádět děti v Kraslicích. Během dvou měsíců vzniklo na prostranství v Hradební ulici vedle kostela Božího těla.

 

Výstavu ozvláštní první známka světa Penny Black

1. 8. 2013

znamky2.jpgKRASLICE – První známce světa - Penny Black, známé jako černá jednopennyovka, bude věnována jubilejní desátá výstava známek v Kraslicích. Ta se uskuteční v den konání tradičního jarmarku 24. srpna.  

 

Pamětní deska se dočkala odhalení, posvěcení i fanfáry

3. 6. 2013

gruss2.jpgKRASLICE – Na významné rodáky a jejich přínos pro společnost se snaží upozorňovat Spolek přátel města Kraslice. Z řady osobností si nyní vybral kraslického malíře a sochaře Franze Grusse (1891 – 1979), jemuž vzdali hold odhalením pamětní desky.

 

Polovinu střechy historické hrázděnky zdobí nové šindele

21. 5. 2013

strecha2.jpgKRASLICE – Valašský štípaný šindel nově zdobí část historické hrázděnky v ulici 5. května v Kraslicích. Minulý týden ho na střechu přijeli přibíjet tesaři z podhůří Beskyd.

 

Pamětní deska připomene kraslického malíře Franze Grusse

11. 4. 2013

portret1.jpgKRASLICE – Pamětní desku věnovanou významnému kraslickému malíři a sochaři Franzi Grussovi (1891 – 1979) nechá vyrobit Destinační agentura Poznej Sokolovsko. 

 

Kraslice upravily náměstí, výrazným prvkem je žulový pylon

20. 1. 2013

pomnik2.jpgKRASLICE – Vysoký žulový památník ozvláštňuje nově upravené náměstí 28. října v Kraslicích. Kamenný pylon vyzdvihuje tři významné historické události, které se města dotýkají.