Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kraslice zprávičky

Příspěvky

Pamětní deska připomene kraslického malíře Franze Grusse

11. 4. 2013

portret1.jpgKRASLICE – Pamětní desku věnovanou významnému kraslickému malíři a sochaři Franzi Grussovi (1891 – 1979) nechá vyrobit Destinační agentura Poznej Sokolovsko. 

 

Kraslice upravily náměstí, výrazným prvkem je žulový pylon

20. 1. 2013

pomnik2.jpgKRASLICE – Vysoký žulový památník ozvláštňuje nově upravené náměstí 28. října v Kraslicích. Kamenný pylon vyzdvihuje tři významné historické události, které se města dotýkají.  

 

Přes hraniční přechod už opět jezdí vlaky

9. 1. 2013

vlak2.jpgKRASLICE/KLINGENTHAL – Ke znovuobnovení bezpřestupové železniční dopravy došlo dnes na hraničním přechodu Kraslice – Klingenthal.

 

Bezpřestupová doprava na hraničním přechodu skončila

5. 1. 2013

regio2.jpgKRASLICE/KLINGENTHAL - Poslední den roku 2012 skončila po téměř deseti letech bezpřestupové železniční doprava na hraničním přechodu Kraslice – Klingenthal. 

 

Hrázděnka se dočkala, řemeslníci se pustili do díla

13. 11. 2012

hrazdenka2.jpgKRASLICE – Stavební práce v těchto dnech naplno odstartovaly na historickém hrázděném domě v ulici 5. května v Kraslicích. Začala tak dlouho očekávaná rekonstrukce památkově chráněného objektu, který roky chátral a pomalu se měnil na rozpadající ruinu.

 

Hrázděnka bude vypadat jako za první republiky

25. 9. 2012

spolek2.jpgKRASLICE – Projektovou dokumentaci na rekonstrukci brázděného domu v ulici 5. května mají v rukách členové Spolku přátel města Kraslice. Její získání považují za důležitý krok na cestě k záchraně této historické památky.

 

Stav historické sokolovny se mění k lepšímu

29. 6. 2012

sokolovna4.jpgKRASLICE – Do postupné obnovy historické sokolovny z konce 19. století se pustila Tělocvičná jednota Sokol Kraslice. Za sebou má zatím první etapu, v rámci které se zaměřila na rekonstrukci vstupní částí objektu.

 

S úklidem kolem hrázděnky pomohly i děti

9. 5. 2012

hrazdenka2.jpgKRASLICE – Do úklidu prostranství v okolí hrázděnky - nejstaršího hrázděného domu v Kraslicích, se pustili členové zdejšího okrašlovacího spolku.

 

Malování a zdobení kraslic je opravdový kumšt

22. 3. 2012

vystava2.jpgKRASLICE – Nádherné unikáty v podobě stovek malovaných kraslic zavítaly opět před Velikonocemi do příhraničních Kraslic. Také letos expozici utvořily kousky, které jsou jedinečné ve způsobu zpracování a zvolené technice.

 

Spolek má projekt na opravu střechy hrázděnky

16. 2. 2012

hrazdenka2.jpgKRASLICE – Důležitý krok učinil Spolek přátel města Kraslice. Nechal si vypracovat projektovou dokumentaci na opravu střechy nejstaršího domu ve městě – takzvané hrázděnky.