Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kraslice zprávičky

Příspěvky

Děti v Kraslicích se dočkaly nového moderního hřiště

25. 8. 2013

hriste2.jpgKRASLICE – Na novém moderním hřišti mohou od pátku dovádět děti v Kraslicích. Během dvou měsíců vzniklo na prostranství v Hradební ulici vedle kostela Božího těla.

 

Výstavu ozvláštní první známka světa Penny Black

1. 8. 2013

znamky2.jpgKRASLICE – První známce světa - Penny Black, známé jako černá jednopennyovka, bude věnována jubilejní desátá výstava známek v Kraslicích. Ta se uskuteční v den konání tradičního jarmarku 24. srpna.  

 

Pamětní deska se dočkala odhalení, posvěcení i fanfáry

3. 6. 2013

gruss2.jpgKRASLICE – Na významné rodáky a jejich přínos pro společnost se snaží upozorňovat Spolek přátel města Kraslice. Z řady osobností si nyní vybral kraslického malíře a sochaře Franze Grusse (1891 – 1979), jemuž vzdali hold odhalením pamětní desky.

 

Polovinu střechy historické hrázděnky zdobí nové šindele

21. 5. 2013

strecha2.jpgKRASLICE – Valašský štípaný šindel nově zdobí část historické hrázděnky v ulici 5. května v Kraslicích. Minulý týden ho na střechu přijeli přibíjet tesaři z podhůří Beskyd.

 

Pamětní deska připomene kraslického malíře Franze Grusse

11. 4. 2013

portret1.jpgKRASLICE – Pamětní desku věnovanou významnému kraslickému malíři a sochaři Franzi Grussovi (1891 – 1979) nechá vyrobit Destinační agentura Poznej Sokolovsko. 

 

Kraslice upravily náměstí, výrazným prvkem je žulový pylon

20. 1. 2013

pomnik2.jpgKRASLICE – Vysoký žulový památník ozvláštňuje nově upravené náměstí 28. října v Kraslicích. Kamenný pylon vyzdvihuje tři významné historické události, které se města dotýkají.  

 

Přes hraniční přechod už opět jezdí vlaky

9. 1. 2013

vlak2.jpgKRASLICE/KLINGENTHAL – Ke znovuobnovení bezpřestupové železniční dopravy došlo dnes na hraničním přechodu Kraslice – Klingenthal.

 

Bezpřestupová doprava na hraničním přechodu skončila

5. 1. 2013

regio2.jpgKRASLICE/KLINGENTHAL - Poslední den roku 2012 skončila po téměř deseti letech bezpřestupové železniční doprava na hraničním přechodu Kraslice – Klingenthal. 

 

Hrázděnka se dočkala, řemeslníci se pustili do díla

13. 11. 2012

hrazdenka2.jpgKRASLICE – Stavební práce v těchto dnech naplno odstartovaly na historickém hrázděném domě v ulici 5. května v Kraslicích. Začala tak dlouho očekávaná rekonstrukce památkově chráněného objektu, který roky chátral a pomalu se měnil na rozpadající ruinu.

 

Hrázděnka bude vypadat jako za první republiky

25. 9. 2012

spolek2.jpgKRASLICE – Projektovou dokumentaci na rekonstrukci brázděného domu v ulici 5. května mají v rukách členové Spolku přátel města Kraslice. Její získání považují za důležitý krok na cestě k záchraně této historické památky.