Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kraslice zprávičky

Příspěvky

Stav historické sokolovny se mění k lepšímu

29. 6. 2012

sokolovna4.jpgKRASLICE – Do postupné obnovy historické sokolovny z konce 19. století se pustila Tělocvičná jednota Sokol Kraslice. Za sebou má zatím první etapu, v rámci které se zaměřila na rekonstrukci vstupní částí objektu.

 

S úklidem kolem hrázděnky pomohly i děti

9. 5. 2012

hrazdenka2.jpgKRASLICE – Do úklidu prostranství v okolí hrázděnky - nejstaršího hrázděného domu v Kraslicích, se pustili členové zdejšího okrašlovacího spolku.

 

Malování a zdobení kraslic je opravdový kumšt

22. 3. 2012

vystava2.jpgKRASLICE – Nádherné unikáty v podobě stovek malovaných kraslic zavítaly opět před Velikonocemi do příhraničních Kraslic. Také letos expozici utvořily kousky, které jsou jedinečné ve způsobu zpracování a zvolené technice.

 

Spolek má projekt na opravu střechy hrázděnky

16. 2. 2012

hrazdenka2.jpgKRASLICE – Důležitý krok učinil Spolek přátel města Kraslice. Nechal si vypracovat projektovou dokumentaci na opravu střechy nejstaršího domu ve městě – takzvané hrázděnky.

 

Muzeum získalo další zajímavé unikáty

6. 2. 2012

muz2.jpgKRASLICE – Stále nové exponáty přibývají v Muzeum Kraslické dráhy. Návštěvníci si tak na jaře mohou přijít prohlédnout nové přírůstky.

 

Časosběrný pohled na kraslický kostel

29. 1. 2012

kostel-nahled.jpgKRASLICE - Pohled na věž děkanského kostela Božího těla v Kraslicích během čtyř ročních období. Každé má svoje kouzlo.

 

Naučná stezka by zasluhovala obnovu

14. 1. 2012

stopami-horniku4mm.jpgKRASLICKO - O zajímavý skvost přicházejí turisté na Kraslicku. Postupem času zde totiž doslova mizí naučná stezka Stopami horníků.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5