Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kraslice zprávičky

Příspěvky

Hrdinku z Kraslic připomíná pamětní deska

7. 8. 2021

deska9.jpgKRASLICE - Pamětní desku věnovanou statečné kraslické rodačce Gertrudě Steinlové (1922 – 2020), která za druhé světové války ukrývala a zachránila židovskou dívku Sarah Shlomi, odhalili dnes členové Spolku Němců a přátel německé kultury v ČR, místní skupiny Kraslice.

 

Evangelický kostel s farou byl prohlášen kulturní památkou

21. 1. 2021

kostel2.jpgKRASLICE - Evangelický kostel s farou v Kraslicích, dílo významného německého architekta a teoretika architektury první poloviny 20. století Otto Bartninga, prohlásilo ministerstvo kultury nově kulturní památkou.

 

Básnická sbírka se dotýká i starých Kraslic

26. 9. 2020

sbirka2.jpgKRASLICE – Sbírku poezie s názvem „Půlnoc ve skladu básní“ vydal kraslický spisovatel Milan Hloušek. Původně ji plánoval čtenářům představit již na jaře letošního roku, ale kvůli koronavirové krizi s tím počkal až na podzim.

 

Houslový virtuos Václav Hudeček zahrál na Koncertě pro Amati

7. 9. 2020

amati3.jpgKRASLICE - Dlouhým potleskem vestoje poděkovalo publikum houslovému virtuosovi Václavu Hudečkovi, muzikantům Štěpánce Andělové, Lukáši Klánskému a žákům Základní umělecké školy v Kraslicích za jejich skvělý výkon, když zahráli na Koncertě pro Amati.

 

Výročí osvobození si připomněli také lidé v Kraslicích

7. 5. 2020

prijezd-vojenskeho-dzipu2.jpgKRASLICE – Lidé přišli položit květiny k pomníku, který připomíná osvobození města Kraslice americkou armádou. Dokonce se objevil i vojenský džíp.

 

Tradiční „velikonoční razítko“ letos kvůli koronaviru nebude

1. 4. 2020

ceska-posta.jpgKRASLICE - Česká pošta informovala o omezení služeb v oblasti filatelie z důvodu šíření koronaviru. Kvůli tomu nebude v letošním roce realizováno ani tradiční příležitostné poštovní razítko, kterým se orážely zásilky v období Velikonoc na poště v Kraslicích.

 

Nadšenci opravují nejstarší dům v Kraslicích

7. 2. 2020

brigada22.jpgKRASLICE - V záchraně historické hrázděnky úspěšně pokračuje Spolek přátel města Kraslice. Jeho členové zde  uspořádali brigádu a dali si za úkol vyklidit velkou místnost v přízemí, kde by měla být letos položena nová podlaha.

 

Zájemci mohou získat razítko z Velikonoční pošty

11. 4. 2019

razitko_velikonoce2.jpgKRASLICE - Všichni zájemci o zaslání netradičního velikonočního přání, orazítkovaného příležitostným poštovním razítkem mohou letos využít tuto možnost v termínu od 15. do 22. dubna 2019, a to na poště v Kraslicích.

 

Pětiletá Nelinka potřebuje nákladnou léčbu, pomozte i vy

17. 2. 2019

nelinka2.jpgKRASLICE – „Ahoj, jmenuji se Nelinka a bydlím v Kraslicích. Jsem takové sluníčko, co dělá radost nejenom babičce a dědovi, ale i těm, co mě znají. Jsem hodně velká bojovnice a mám chuť se rozběhnout, ale bez pomoci to nedokážu.“

 

V bývalých jatkách se budou číst detektivky

17. 8. 2018

stiny_clanek2.jpgKRASLICE - Literární putování po Krušných horách zamíří v sobotu 25. srpna do Kraslic na Sokolovsku. Jedná se tak o poslední prázdninové zastavení, kdy spisovatelé z Česka a Saska předčítají své detektivní příběhy z nové knihy Stíny nad Krušnými horami 2.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

následující »