Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kraslice zprávičky

Příspěvky

Výročí osvobození si připomněli také lidé v Kraslicích

7. 5. 2020

prijezd-vojenskeho-dzipu2.jpgKRASLICE – Lidé přišli položit květiny k pomníku, který připomíná osvobození města Kraslice americkou armádou. Dokonce se objevil i vojenský džíp.

 

Tradiční „velikonoční razítko“ letos kvůli koronaviru nebude

1. 4. 2020

ceska-posta.jpgKRASLICE - Česká pošta informovala o omezení služeb v oblasti filatelie z důvodu šíření koronaviru. Kvůli tomu nebude v letošním roce realizováno ani tradiční příležitostné poštovní razítko, kterým se orážely zásilky v období Velikonoc na poště v Kraslicích.

 

Nadšenci opravují nejstarší dům v Kraslicích

7. 2. 2020

brigada22.jpgKRASLICE - V záchraně historické hrázděnky úspěšně pokračuje Spolek přátel města Kraslice. Jeho členové zde  uspořádali brigádu a dali si za úkol vyklidit velkou místnost v přízemí, kde by měla být letos položena nová podlaha.

 

Zájemci mohou získat razítko z Velikonoční pošty

11. 4. 2019

razitko_velikonoce2.jpgKRASLICE - Všichni zájemci o zaslání netradičního velikonočního přání, orazítkovaného příležitostným poštovním razítkem mohou letos využít tuto možnost v termínu od 15. do 22. dubna 2019, a to na poště v Kraslicích.

 

Pětiletá Nelinka potřebuje nákladnou léčbu, pomozte i vy

17. 2. 2019

nelinka2.jpgKRASLICE – „Ahoj, jmenuji se Nelinka a bydlím v Kraslicích. Jsem takové sluníčko, co dělá radost nejenom babičce a dědovi, ale i těm, co mě znají. Jsem hodně velká bojovnice a mám chuť se rozběhnout, ale bez pomoci to nedokážu.“

 

V bývalých jatkách se budou číst detektivky

17. 8. 2018

stiny_clanek2.jpgKRASLICE - Literární putování po Krušných horách zamíří v sobotu 25. srpna do Kraslic na Sokolovsku. Jedná se tak o poslední prázdninové zastavení, kdy spisovatelé z Česka a Saska předčítají své detektivní příběhy z nové knihy Stíny nad Krušnými horami 2.

 

Knížka popisuje návštěvu posledního Habsburka v Kraslicích

13. 6. 2018

meinl2.jpgKRASLICE - Vaše Veličenstvo, vítejte v Kraslicích aneb O návštěvě posledního Habsburka v Kraslicích. Takový je název nové publikace Stanislava Meinla.

 

Záchrana historické hrázděnky pokračuje

10. 6. 2018

hrazdenka_oprava2.jpgKRASLICE - V záchraně historické hrázděnky úspěšně pokračuje Spolek přátel města Kraslice. Na opravu památky v ulici 5. května získala organizace dotace, od Karlovarského kraje 150 tisíc a od města Kraslice 70 tisíc korun.

 

Letní dny bez konce budou mít pokračování

1. 6. 2018

veletrh2.jpgKRASLICE - Již letos na podzim se čtenáři dočkají pokračování románu „Letní dny bez konce“. Novinkový titul ponese název „Andělé usínají v New Yorku“.

 

Staré Kraslice v obrazech se dočkaly vydání

1. 1. 2018

kniha_kotesovec5.jpgKRASLICE – Staré Kraslice v obrazech. To je název knihy někdejšího kronikáře Václava Kotěšovce, která je od prosince k dostání v kraslickém infocentru.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »