Jdi na obsah Jdi na menu
 

hriste1.jpg

Nové hřiště je plné atrakcí. Nevšední je například malé vodní hospodářství. 

KRASLICE – Na novém moderním hřišti mohou od pátku dovádět děti v Kraslicích. Během dvou měsíců vzniklo na prostranství v Hradební ulici vedle kostela Božího těla. Že dětem hřiště ve městě skutečně chybělo, bylo vidět při jeho slavnostním otevření, kdy během chvíle byly všechny atrakce doslova obsypány malými caparty i těmi odrostlejšími. 

„Myslím si, že se hřiště skutečně povedlo. Jen ostrý provoz ale opravdu ukáže, jestli byl výběr atrakcí správný. My jsme sázeli především na dynamické prvky, které se různě pohybují a vzbuzují v dětech kreativitu,“ řekl místostarosta Kraslic Otakar Mika. „Celý areál je oplocený, aby sem nevbíhali psi. Další výhodou je, že se rodičům dítka nikam nezatoulají a budou je mít hezky pod dohledem. Uvnitř je navíc malým plůtkem oddělená část pro ty úplně nejmenší děti. Hrát si mohou na pískovišti nebo jezdit na skluzavce,“ poznamenal Mika s tím, že výstavba hřiště vyšla na dva miliony korun a radnice ho zaplatila ze svých prostředků. 

Dětský areál připomíná malý lunapark. Jsou zde dřevěné hradby s věžičkami, šplhací stěny, dojezdová rampa, kolotoč, houpačky, pohyblivá lodička i velké herní sestavy, kde si malí šikulové zkoušejí přepravovat písek nebo řídit vodní hospodářství. Hřiště bude přístupné každý den, v období od dubna do září mezi 8. a 20. hodinou. Od října do března se otevírací doba zkrátí, to bude hřiště odemčené od 9 do 16 hodin. 

Další velké hřiště mají děti v Kraslicích k dispozici na Svatavské cestě, v ulici Palackého pak mohou navštěvovat multifunkční sportovní areál.