Jdi na obsah Jdi na menu
 

  nadrazi1.jpg

 Pamětní deska bude umístěná na výpravní budově směrem k nástupišti.

KRASLICE - Pamětní desku věnovanou zesnulému spisovateli a autorovi knih o holocaustu Arnoštu Lustigovi (1926 – 2011) slavnostně odhalí v pátek 3. října členové Spolku přátel města Kraslice. Pro umístění plakety si vybrali výpravní budovu vlakového nádraží, aby tím připomněli, že tento publicista světového významu na Kraslicku v dubnu 1945 uprchl z transportu smrti. Samotné odkrytí desky se odehraje přibližně v 18 hodin za přítomnosti veřejnosti v rámci 1. Kraslické muzejní noci. Kdo chce ale vidět více, měl by přijít již v 17 hodin, kdy akce oficiálně začíná.  

Kromě připomenutí osobnosti spisovatele a novináře Arnošta Lustiga se zájemci o regionální historii mohou těšit také na bohatý doprovodný program, komentované prohlídky v Muzeu Kraslické dráhy a vyhodnocení výtvarné soutěže Kraslická mašinka. „Návštěvníkům představíme náš nový exponát - mechanické hlavní návěstidlo a zároveň jim umožníme nahlédnout do motorového vozu řady 810 přezdívaný orchestrion. Jsem přesvědčený, že velkou atrakcí, hlavně pro děti, bude jízda po kolejích na funkčním šlapadle,“ pověděl Robert Koutný, jednatel Železničního spolku Klub M 131.1.

Přímo v Muzeu Kraslické dráhy dále poběží pásmo pohádek s železniční tématikou, filmové dokumenty o Arnoštu Lustigovi a chybět nebude ani poutavá přednáška Ing. Rudolfa Tyllera o historii zdejší trati. Vstupné je dobrovolné. Venku před budovou železniční stanice bude znít živá muzika v podání Zábavního orchestru ZUŠ Kraslice, své umění tu předvedou i mladí tanečníci a žáci literárně-dramatického oboru.

Muzejní noc se koná v době od 17 do 22 hodin. Na akci se pořadatelsky podílejí Železniční spolek Klub M 131.1, Spolek přátel města Kraslice a Základní umělecká škola Kraslice.