Jdi na obsah Jdi na menu
 

  kraslicak1.jpg

 Na zdraví! Pivní štamgasti v Kraslicích vyrazili na Velikonočního Krasličáka.

KRASLICE - Ctít starou tradici, která velí pozřít na Zelený čtvrtek něco zeleného, se rozhodli pivaři v Kraslicích. Hromadně tedy vyrazili ochutnat pivní speciál Velikonoční Krasličák, který každým rokem čepují v restauraci U Pňáčků. Také letos je obsluha přivítala dvoubarevným pěnivým mokem připomínající duhu. Člověk ji spatří, když si orosenou sklenici podrží ve svitu slunce a počká si na prolnutí červených variací prostoupených zeleným nádechem.

kraslicak3.jpgZákladem velikonoční speciality je Zelený Krasličák, což je čtrnáctistupňové zelené pivo, které vyniká výraznou plností podpořenou mírně nasládlou chutí a zakončenou jemnou hořkostí. Po něm se do sklenice načepuje Červený Krasličák, tedy desetistupňové středně prokvašené světlé výčepní pivo s výraznou hořkostí a chmelovou vůní. Dokonalý vzhled na závěr dokreslí pořádná čepice pivní pěny.

„Před pěti lety se naši sládci z Pivovaru Jihlava inspirovali tradičními velikonočními barvami a rozhodli se uvařit speciálně zelené a červené pivo pod názvem Velikonoční Krasličák,“ vysvětluje Renata Melíšková, manažer vnější komunikace Pivovarů Lobkowicz, kde se zrodil nápad vyrábět Velikonoční Krasličák.

A jak je vidět, pivní speciál lidem chutná. „Na dvoubarevného Krasličáka si vždy zajdu velice rád. Spojení dvou různých chutí je skvělá kombinace a dobře funguje. Navíc, jako Krasličák bych neměl opomenout tuto pivní delikatesu,“ usmívá se nad plným půllitrem kraslický patriot Milan Hloušek. „Díky neustále rostoucímu zájmu jsme v letošním roce naplnili přes čtyři a půl tisíce sudů zavezených do více než tisíce sto hospod,“ vypočítává Melíšková.

kraslicak2.jpg

 Když je v hospodě milá hospoda chutná pivní speciál ještě lépe.