Jdi na obsah Jdi na menu
 

  brigada1.jpg

 Užitečným pomocníkem se při úklidu ukázal být malý nakladač s radlicí.

KRASLICE – Do úpravy okolí historické hrázděnky v ulici 5. května se pustili patrioti ze Spolku přátel města Kraslice. Ve svém volnu zorganizovali brigádu, nasadili si pracovní rukavice, popadli hrábě, krumpáč, lopaty a společnými silami vyčistili prostranství u historické památky. Užitečným pomocníkem se ukázal být malý nakladač s radlicí, který nabíral těžkou suť, kameny a srovnával zeminu podél objektu.

„To byste nevěřili, kolik sutě a starého nepořádku se skrývalo pod nánosem času. Jeden velký kontejner zaplnilo ztrouchnivělé dřevo a druhý zatěžkala stavební suť a odpad, co patří na skládku a ne za plot u chráněné památky,“ uvedl člen Spolku přátel města Kraslice Milan Hloušek.

Během brigády přidalo ruku k dílu asi dvanáct dobrovolníků. Všem patří dík za jejich přístup a snahu zvelebit prostranství u tak významné městské památky. „V brigádách budeme pokračovat i nadále. Spoustu práce totiž zvládneme udělat sami, čímž ušetříme peníze. Náročnější stavební úpravy už ale samozřejmě necháváme na odbornících,“ pověděl místopředseda okrašlovacího spolku Otakar Mika. 

V letošním roce krasličtí nadšenci plánují pokračovat v opravě střechy a za úkol si dali také srovnání a zpevnění rohu zdi, který je nejvíce narušený. Dnes tuto část domu směřující do ulice přidržují silné dřevěné podpěry.

  brigada3.jpg

 Dve velké kontejnery zaplnilo ztrouchnivělé dřevo, stavební suť a další odpad.