Jdi na obsah Jdi na menu
 

krusnohor1.jpg

Moment slavnostního přestřižení pásky před vstupem do pivovaru. 

KRASLICE – Davy žíznivých pivařů si nenechaly ujít slavností otevření rodinného pivovaru Krušnohor v Tisové u Kraslic. Ten pozval širokou veřejnost na velkolepou slavnost, kdy pivo teklo doslova proudem, a stoly se prohýbaly pod bohatou hostinou. Každý kdo přišel, mohl pít a hodovat, kolik snese. Hosté si navíc mohli prohlédnout prostory pivovaru nebo si popovídat s vrchním sládkem Martinem Melzerem.

krusnohor22.jpg„Jsem velice mile překvapený, kolik místních lidí, ale i návštěvníků z daleka, se na otevření pivovaru přišlo podívat. Doufám, že jim naše pivo zachutná a budou ho s oblibou pít. Za Krušnohor mohu slíbit, že se budeme velice snažit, abychom uspokojili všechny zákazníky a jejich chuťové buňky,“ usmál se sládek.

Ve slavnostní den pivovar zadarmo čepoval světlou dvanáctku a tmavou čtrnáctku. Lidé dále mohli okoštovat hluboce prokvašené šestnáctistupňové pivo s vyšší hořkostí Krušnohor IPA. Účast byla více než hojná. V průběhu akce dorazilo zhruba 800 lidí. Celkem se vypilo dva tisíce litrů piva, snědlo patnáct set porcí jídla, tři tisíce koláčků a jedno prase. Za nic hosté neplatili, vše bylo zdarma.

Dobrou zprávou je, že se během akce podařilo od návštěvníků vybrat úžasných 23 tisíc korun ve prospěch veřejné sbírky Pomocné ruce, jejímž cílem je získat finanční prostředky na léčbu a péči pro Aničku Křehkou z Kraslic. Ta onemocněla akutní lymfoblastickou leukémií.

krusnohor2.jpg

O prohlídku pivovaru byl ze strany lidí značný zájem.

Slavnostní událost se do historie pivovaru zapsala i tím, že Krušnohoru bylo tento den 28. 8. 2015 uděleno várečné právo. „My, měšťané města Kraslice ze západní části země Koruny české chceme, by z obsahu této listiny všichni na vědomí vzali, že my, chtějíce blaho budoucí našeho města, udělujeme a potvrzujeme várečné právo jakož to jedno z nejvýznamnějších městských práv, které umožňuje vařit a šenkovat pivo pivovaru Krušnohor.“ 

Krušnohor, za jehož zrodem stojí rodiny Kopeckých a Sladkých, plánuje držet základní řadu piv – světlou desítku, dvanáctku, polotmavou třináctku a tmavý ležák. Vedle toho bude sládek zpestřovat sortiment vybranými speciály. Kromě zmíněných druhů chystá v budoucnu nabídnout i pšeničné pivo či svrchně kvašené Ale.

krusnohor3.jpg

Pivovar Krušnohor se nachází v prostorách bývalé prodejny v Tisové.