Jdi na obsah Jdi na menu
 

hrazdenka1.jpg

Práce bylo dost pro každého. Ruku k dílu přidaly dokonce i děti.

KRASLICE – Do úklidu prostranství v okolí hrázděnky - nejstaršího domu v Kraslicích, se pustili členové zdejšího okrašlovacího spolku. V blízkosti památky se totiž začal hromadit odpad, který sem někteří lidé bez ostychu házejí. Neodradí je ani dřevěné bednění podél stavby. Právě za ním brigádníci objevili značné množství odpadků. Těmi během chvíle naplnili čtyři velké pytle.

„Je neuvěřitelné, co všechno sem lidé házejí. Jsou to konzervy, plastové lahve, sklo, dokonce i kanystry nebo lyže. Nemohou si pomoci, ale mě to připadá, že tu pomalu začala vyrůstat černá skládka,“ řekl jeden z brigádníků František Hanzlíček. Aby se situace neopakovala, vyspravili členové spolku bednění a zatloukli všechny otvory. „Nemůžeme dopustit, aby hrázděnka budila špatný dojem. V úklidu hodláme pokračovat. A musím přiznat, že nás čeká ještě hodně práce,“ řekl předseda Spolku přátel města Kraslice Josef Konrád.

Ruku k dílu ochotně přidaly také děti. V rukavicích sbíraly drobné odpadky a hrabaly suchou trávu. Kdo šel okolo, neodpustil si pochvalnou reakci. „Je dobře, že se ještě dneska najdou lidé, kterým není jedno, jak to ve městě vypadá. Máte můj obdiv,“ poznamenal kolemjdoucí.

Drobné brigády jsou však jen začátek. Už letos by se chtěl spolek pustit do opravy části střechy. Další rekonstrukce budou navazovat podle toho, jak se bude dařit shánět dotace a příspěvky od sponzorů.