Jdi na obsah Jdi na menu
 

pivovar1.jpg

V pivovaru panuje čilý ruch. Brzy odstartuje zkušební výroba nového piva.

KYNŠPERK NAD OHŘÍ – Zlatavý mok s hustou bílou pěnou se znovu po dlouhých letech začne vařit v Kynšperku nad Ohří. A to v prostorách, které se k tomu nejvíce hodí – v objektu bývalého pivovaru. Je tomu skutečně tak, lidé v hospodách opět ochutnají kynšperské pivo. V nabídce má být světlá desítka a dvanáctka, plus tmavé a polotmavé speciály. Zkušebně se pivo začne vařit v prosinci. Na jaře pak odstartuje ostrý provoz.

„Nyní děláme závěrečné úpravy na varně, propojujeme potrubní cesty a usazujeme pivovarnické zařízení. Vše připravujeme pro kompletní výrobu piva. Chmel a slad si budeme dovážet. Veškeré potřebné suroviny si uskladníme přímo v našich skladech,“ uvedl Sergej Černičkin, jednatel Kynšperského pivovaru. Do varny bude putovat plzeňský slad, dále pak karamelový, bavorský a mnichovský. Tyto speciální slady se podle sládka používají především na výrobu polotmavých nebo tmavých piv. Plzeňský slad je pak vhodný pro výrobu světlého moku. „Prvotní expedice bude v nerezových sudech o objem 30 a 50 litrů. Dále bychom chtěli stáčet do lahví a plechovek. Počítáme totiž, že nebudeme vyrábět jen pro naši restauraci, ale i do hospod v přilehlých obcích,“ prozradil své podnikatelské plány Černičkin.

pivovar2.jpgNové pivo se má jmenovat Kynšperský zajíc. Jednotný symbol se objeví na etiketách, táccích a reklamním zboží. Je všeobecně známé, že každá technologie výroby piva je ve své podstatě originální. Tudíž i nápoj z Kynšperka se bude odlišovat svojí chutí, hořkostí a plností. To všechno totiž ovlivňuje prostředí, teplota sklepa či složením vody.

Když se člověk rozhlédne po rozlehlém areálu, všimne si čilého stavebního ruchu. „Opravili jsme kompletně fasádu, instalovali nová okna a strhli starý asfaltový povrch, pod kterým jsme objevili zámkovou dlažbu. Ta se nám natolik líbila, že jsme se rozhodli pro její renovaci. Dále jsme dokončili hrubou stavbu restaurace a přistavěli zimní zahradu,“ ukázal názorně Černičkin. Tím ale jeho plány nekončí. Nad restaurací vznikne veřejný sál pro 250 osob, vhodný pro konání společenských akcí. „Také usilovně pokračujeme s projektem hotelu. Navržená kapacita je sto lůžek. S postupnou rekonstrukcí vnitřků bychom chtěli začít již od nového roku,“ řekl odhodlaně jednatel.