Jdi na obsah Jdi na menu
 

Loket zprávičky

Příspěvky

Na hradě přivítali stotisící návštěvnici se vší parádou

13. 12. 2015

hradloket2.jpgLOKET – Stotisícího návštěvníka přivítali v sobotu 12. prosince na hradě v Lokti. Jednalo se o Janu Kučerovou z Lokte.

 

Města Loket a Lauf společně oslaví jubileum Karla IV.

11. 8. 2015

loket2.jpgLOKET/LAUF - Memorandum o spolupráci v rámci oslav jubilea 700 let Karla IV. podepíší v pátek 14. srpna 2015 v pravé poledne na loketském hradě starostové měst Lauf Benedikt Bisping a Loket Zdeněk Bednář.

 

Proti zlu a nenávisti bojují autoři slovem a hudbou

10. 6. 2015

hadrava_jarda2.jpgLOKET - Odrážet negativní vlny vyvolané politickým marasmem, válkou na předměstí Evropy a lidskou hloupostí se rozhodl zcela netradiční formou loketský rodák a místopředseda Českého novinářského klubu Jaroslav Dolina.

 

Loket plánuje oživení podhradí a prezentaci sbírek

2. 4. 2015

loket_pruvod2.jpgLOKET - Své plány pro letošní rok i další léta představilo město Loket. Co všechno se ve městě bude dít, přibližuje kulturní koncepce, kterou zpracoval místostarosta Lokte Petr Zahradníček. Dokument je podkladem pro další zkvalitnění a rozšíření stávající kulturní nabídky.

 

Stotisící návštěvník hradu Loket si letos pospíšil

26. 11. 2014

navstevnici2.jpgLOKET – Velice úspěšná byla letošní sezóna pro hrad Loket. Před několika dny totiž přivítali stotisícího návštěvníka, což je v porovnání s loňským rokem o více než měsíc dříve.

 

Student chce sladit spolupráci hradu a města

22. 11. 2014

rada2.jpgLOKET - Hospodaření hradu Loket, schvalování rozpočtu, investiční záměry či koncepce a využití prostor hradu. Na tyto a další aspekty dbá správní rada Hradu Loket, o. p. s. Jejím novým členem se stal 23letý Kristián Šujan z Lokte, student Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

 

Hasiči na lanech zachraňovali dva velké psy

5. 11. 2014

loket_033.jpgLOKET - Ve srázu podél cesty v loketské ulici Rooseveltova uvízli před několika dny dva velcí psi. Zůstali uvězněni v ochranných sítích, které brání pádu kamenů na stezku podél řeky Ohře.

 

Dobrovolníci uklidili hlavní sál historické Dvorany v Lokti

19. 9. 2014

dvorana-2.jpgLOKET - Plastové lahve, střepy, lustry, konzervy, části oblečení, násada na koště, vařič nebo třeba toaletní papír. Tyto a další odpadky odklidili během několika hodin dobrovolníci v úterý odpoledne z prostor loketské Dvorany.

 

Pohádkovou Rusalku ohlídala v Lokti armáda brigádníků

26. 7. 2014

brigadnici2.jpgLOKET - Amfiteátr pod loketským nebem hostil legendární dílo Antonína Dvořáka, Rusalku. Pro Loket dnes již kultovní záležitost zaplnila hlediště, a romantická pohádková opera tak mohla úderem deváté hodiny večerní naplno ovládnout přírodní divadlo.

 

Pestalozzi ohlašují comeback a servírují novou desku

3. 6. 2014

gardner2.jpgLOKET – Fanoušci legendární západočeské kapely Pestalozzi se konečně dočkají. Již v pátek skupina zahraje na hudebním festivalu v Lokti a potvrdí tím dlouho slibovaný comeback. Pro své příznivce má navíc připravený dárek v podobě novinkového alba Nekonečná jízda.