Jdi na obsah Jdi na menu
 

Loket zprávičky

Příspěvky

Vyhlídková loď povozí výletníky pod loketským hradem

27. 4. 2014

plavba2.jpgLOKET - Kochat se pohádkovou scenérií říčního meandru a při odpočinkové plavbě po Ohři vzhlížet na mohutné hradby středověkého hradu. Přesně takový zážitek si mohou dopřát výletníci, kteří se v následujících měsících vypraví do Lokte.

 

Loketský amfiteátr se již brzy dočká nového jeviště

20. 3. 2014

jeviste2.jpgLOKET - Aktuálně je místo jeviště, na němž hudebníci z celého světa vystupují, pouze betonový skelet. Vysvětlení je jednoduché - minulý rok město nainstalovalo nové modřínové lavice pro diváky, letos se rekonstrukce dočká i samotné jeviště. 

 

Dámy obdivují sbírku pohárků, pánové zase výrobu piva

19. 3. 2014

kalisky2.jpgLOKET – Největší sbírku lázeňských pohárků v České republice si mohou přijít prohlédnout lidé do loketského hotelu Císař Ferdinand. Kalíšky jsou vystavené v prostorách stylové restaurace, která je součástí rodinného pivovaru Svatý Florián.

 

Na hradě v Lokti uvítali stotisícího návštěvníka

28. 12. 2013

stotisic2.jpgLOKET – Stotisícího návštěvníka za rok 2013 uvítali ve čtvrtek 26. prosince ve 13.35 hodin průvodci na hradě v Lokti. Stal se jím Vladimír Hejrovský z Plzně s rodinou.

 

Hasiči likvidovali požár na hradě v Lokti, cvičně

30. 11. 2013

dviceni2.jpgLOKET – Turisticky zajímavá a vyhledávaná místa v regionu se stala cílem cvičení hasičů, která měla za úkol prověřit připravenost jednotek zasahovat i v hůře dostupném terénu nebo za ztížených podmínek. Nelehký úkol proto čekal hasiče, když vyrazili do Lokte likvidovat simulovaný požár střechy středověkého hradu.

 

Pro navrácené sbírky vybuduje město na hradě depozitář

17. 9. 2013

sbirky3.jpgLOKET – Na přijetí a následné vystavení vzácných sbírek se usilovně připravuje město Loket. Zpět od státu by totiž mělo získat rozsáhlý soubor hodnotných předmětů, čítající tisíce kusů.  

 

To bude nářez! Kultovní Pulp Fiction v Lokti pod hvězdami

13. 8. 2013

festival2.jpgLOKET – Jedinečná šance, zhlédnout pod otevřeným nočním nebem film Quentina Tarantina Pulp Fiction, se nabízí v sobotu 17. srpna všem fanouškům tohoto kultovního filmu.

 

Historický Payerův dům v Lokti se otevírá kultuře

18. 7. 2013

payer2.jpgLOKET – Prohlédnout si vnitřek historického Payerova domu mají v těchto dnech možnost návštěvníci Lokte. Tato budova patří mezi nejstarší ve městě a proslavil ji zdejší rodák a doktor Václav Payer. 

 

Loketský amfiteátr láká na koncerty, muzikál i činohru

22. 5. 2013

sedacky2.jpgLOKET – Přemýšlíte, kam v létě vyrazit za zábavou a kvalitní muzikou? Tak určitě upněte zrak směrem k loketskému podhradí, kde během sezóny vystoupí kapely zvučných jmen, hudební legendy a pěvecká esa.  

 

Muzeum kočárků a kol láká na opravdové unikáty

23. 2. 2013

svet2.jpgLOKET – Koho zajímá historie cyklistiky, dětských dopravních prostředků a chtěl by si prohlédnout staré kočárky, může se vypravit do muzea manželů Počepických v Lokti.