Jdi na obsah Jdi na menu
 

Loket zprávičky

Příspěvky

Hrad Loket otevře po dvou měsících bránu návštěvníkům

10. 5. 2020

hradloket2.jpgLOKET - Hrad Loket se dočkal a konečně může otevřít svoji bránu a přivítat po dvou měsících návštěvníky. V pondělí 11. května budou všem zájemcům zpřístupněny exteriéry hradu. Jedná se o hradní nádvoří, ochozy a věž.

 

Národopisná kamna se stanou ozdobou chebského muzea

13. 2. 2019

kamna2.jpgLOKET/CHEB - Po více jak dvou letech došlo k ukončení sporu o vzácná národopisná kamna od krásenského sochaře a keramika Willibalda Russe. Okresní soud v Karlových Varech zamítl žalobu města Lokte a rozhodl, že zůstávají ve vlastnictví Karlovarského kraje a ve správě Muzea Cheb.

 

Výtvarník Eduard Milka představil novou mapu Lokte

1. 9. 2018

mapa2.jpgLOKET – Nové umělecky ztvárněné mapy města jsou k vidění v Lokti. Jejich autorem je karlovarský grafik a malíř Eduard Milka, který mapu pro Loketské již v minulosti jednou vytvořil.

 

Stotisící návštěvník přišel na hrad Loket opět dříve

23. 8. 2018

foto_hrad_loket2.jpgLOKET - Sezóna roku 2018 je na hradě Lokti zase velmi úspěšná. Návštěvnost je zatím na vyšších číslech než v roce 2017.

 

Loket má kompletně opravené vlakové nádraží

3. 8. 2018

loket_nadrazi11.jpgLOKET - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) předala zástupcům města Lokte opravenou staniční budovu. Zejména v letních měsících sem míří vlakem velký počet turistů, kteří mají nyní k dispozici novotou zářící nádraží.

 

Den Cyklostezky Ohře oslaví cyklisté v Lokti

16. 5. 2017

cyklo2.jpgLOKET - Karlovarský kraj a město Loket zvou všechny malé i velké cyklisty a cykloturisty v sobotu 10. června 2017 od 13 hodin do amfiteátru v Lokti, kde se uskuteční už 3. ročník symbolické oslavy páteřní cyklostezky.

 

Muzea v Lokti se společně otevřou veřejnosti

14. 4. 2017

muzeumpiva2.jpgLOKET - Do celorepublikového Festivalu muzejních nocí se letos společně zapojí výstavní expozice v Lokti. Dveře dokořán bude mít 19. května 2017 Muzeum lázeňských pohárků, Muzeum Včerejší svět, Muzeum Tajných spolků a Pivovarské muzeum.

 

Hrad Loket slaví svůj historicky nejúspěšnější rok

17. 9. 2016

hradloket2.jpgLOKET - Sezóna roku 2016 je na hradě Lokti velmi úspěšná a bude jistě nejúspěšnější v jeho novodobé historii. O tom jsou přesvědčeni správci této významné historické památky na Sokolovsku.

 

V Lokti bude natáčet oscarový režisér Ron Howard

11. 8. 2016

mesto_loket2.jpgLOKET - Začátkem září obsadí loketské náměstí na dva dny filmaři. Točit se tu bude životopisný příběh o Albertu Einsteinovi. Režisérem snímku je renomovaný oscarový režisér Ron Howard.

 

Velkolepý Silvestr přilákal do Lokte stovky lidí

8. 1. 2016

silvestr2.jpgLOKET - Tak na tyhle silvestrovské oslavy se v Lokti jen tak nezapomene! Stovky návštěvníků z širokého okolí dorazily do přírodního amfiteátru užít si poslední hodiny roku 2015 a přivítat Nový rok 2016, který je spojený s jubileem 700 let od narození Karla IV.