Jdi na obsah Jdi na menu
 

cyklo1.jpg

Cyklostezka Ohře je mezi cykloturisty značně oblíbená.

LOKET - Karlovarský kraj a město Loket zvou všechny malé i velké cyklisty a cykloturisty v sobotu 10. června 2017 od 13 hodin do amfiteátru v Lokti, kde se uskuteční už 3. ročník symbolické oslavy páteřní cyklostezky. Zaregistrovaní účastníci, kteří přijedou na kolech, získají v promostanu Karlovarského kraje trička, reflexní přívěsky, nealko nápoje a další drobné dárky.

O zábavu se postará živá hudba, pro děti bude ve spolupráci s BESIPEM připravena jízda zručnosti nebo program Porcelánové školičky. Loketští hasiči nabídnou svezení na člunu po Ohři. Dojde i na představení pohádkové knížky „Kdo zachrání Pižďucha“ loketských autorů Jana Ondera a Zuzany Onderové.

V tento den České dráhy vypraví a zároveň představí velkokapacitní  cyklovlak „Ohře“, který bude po dobu prázdnin o sobotách a nedělích pravidelně jezdit mezi Chebem a Karlovými Vary. Účastníci letošního Dne Cyklostezky Ohře si mohou vybrat z nabídky těchto speciálních vlaků a na základě registrace na Den Cyklostezky Ohře a vyzvednutí místenky mohou některý z nich zdarma využít.  V každém ze čtyř cyklovlaků bude 100 míst pro kola.

Možnost registrace je jednoduchá. Všichni, kteří do 31. května vyplní registrační formulář na internetových stránkách kraje, si pak v některém z devíti informačních center (Cheb, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Aš, Kynšperk, Sokolov, Loket, Karlovy Vary, Ostrov) budou moci vyzvednout od 1. do 8. června identifikační „all inclusive“ pásky a místenky na vlak.

Oblíbená cyklostezka Ohře značená žlutým číslem 6 vede malebnými zákoutími a údolími podél řeky z Karlových Varů, například pod středověkým hradem v Lokti, přes Kynšperk a kolem zámku Mostov až do Chebu. Asfaltovou a místy písčitou trasu si oblíbily desetitisíce cyklistů proto, že je bezpečná a bez převýšení. Vede až na výjimky mimo silnice a díky nenáročnému profilu ji zvládne každý.