Jdi na obsah Jdi na menu
 

 sedacky1.jpg

 Nové dřevěné sedačky v loketském amfiteátru slibují větší komfort sezení.

LOKET – Přemýšlíte, kam v létě vyrazit za zábavou a kvalitní muzikou? Tak určitě upněte zrak směrem k loketskému podhradí, kde během sezóny vystoupí kapely zvučných jmen, hudební legendy a pěvecká esa. Pořadatelé slibují žánrovou pestrost okořeněnou o muzikálovou vsuvku nebo veselou divadelní komedii. Zbystřit by měli také fanoušci tvrdší muziky, punku, metalu či klasického zemitého rocku. Hudební delikatesou léta jistě bude exkluzivní vystoupení kytarového virtuóza Joe Satrianiho, který v loketském amfiteátru zahraje 4. července. A to v rámci evropské části svého World Tour 2013.

Sérii koncertů v přírodním divadle pod širým nebem odstartují v pátek 25. května slovenští Horkýže Slíže. V sobotu pak loketské publikum přivítá Vladimíra Mišíka. Hostem je Luboš Pospíšil a jeho kapela 5P. Už nyní se fandové mohou těšit na skvělé písně z legendárního alba Kuře v hodinkách české skupiny Flamengo. 

maska.jpgDo podmanivé atmosféry loketské scenérie se zamilovala excelentní pěvice Lucie Bílá, která zde 31. května vystoupí již počtvrté. Tentokrát na otevřené scéně představí své nové album Modi. Jako hosté zahrají slovenští No Name. Milovníky muzikálových melodií jistě přiláká skvělý hit pražského Divadla Kalich ´Johanka z Arku´ v podání Báry Basikové. Pro očekávaný velký zájem pořadatelé naplánovali hned dvě představení. Do kalendáře je zapsali na 28. a 29. června.

Doslova rockovou smršť garantuje přehlídka čtyřiceti regionálních kapel, které se na pódiu vystřídají během dvou dnů – 5. a 6. července, čímž oslaví deset let působení Karlovarské rockové mapy. Headlinerem prvního večera jsou energičtí Škwoři, druhou rockovou krasojízdu završí hudební trio B.S.P. „Společný koncert regionálních kapel v tak širokém pojetí tady ještě nikdy nebyl. Je to dobrá příležitost pro místní skupiny, aby si zahrály s hvězdami svého žánru, navíc v tak nádherném prostředí,“ uvedl Vladimír Suchan z agentury VLNY.

Muziku spojenou s humorem namixuje sobota 20. července. To se do Lokte chystá nejen Mňága a Žďorp, ale i baviči s živým vystoupení oblíbené televizní show Na stojáka. O dva týdny později (3. srpna) v amfiteátru zaburácí nejlepší evropský AC/DC tribute band - Barock. Podle pořadatelů to má být vskutku parádní podívaná s osmi kanóny, zvonem a dalšími efekty.

Letos vůbec poprvé nabídne kulturní sezona činohru. A rovnou půjde o exkluzivní hostování Letních shakespearovských slavností s klasickou komedií Veselé paničky windsorské. V hlavních rolích se představí Bolek Polívka a Simona Stašová. Špičkové české divadelnictví premiérově pod loketským hradem je avizované na 9. srpna.

Kdo si rád užívá funky, jistě nebude chybět 23. srpna na koncertě J.A.R. a Monkey Business. Druhý den se rozjede metalová smršť, kterou rozvíří Grave Digger, Tankard, Stormwitch, Alpha Tiger a Ebony Wall.

Vstupenky jdou na odbyt

A jaký je o letní vystoupení ze strany fanoušků zájem? „Velice mile mě překvapilo, jak dobře se prodávají vstupenky na Johanku z Arku. Velký zájem je také o lístky na činohru. Co se týče prodejnosti, tak naše odhady se vyplňují také v případě dalších plánovaných vystoupení,“ pověděl Suchan. „Jednoznačně mohu říci, že letošní program je doposud nejpestřejší. Také jsme si na něm dali hodně záležet,“ doplnil s tím, že i tentokrát platí návštěvnický řád, kterým by se lidé měli řídit. „Jako každý rok vyzýváme diváky, aby si s sebou nebrali deštníky. Pokud prší, máme pro ně k dispozici pláštěnky. Je to kvůli výhledu a také, aby neohrožovali člověka vedle sebe. Doma by také rozhodně měli nechat své psí miláčky,“ připomenul Suchan.

Lepší posezení v hledišti

Město Loket se tento rok zaměřilo na vylepšení sektoru pro diváky. „Na zahájení sezony jsme upravili hlediště, kde jsou nové dřevěné sedačky. Já si myslím, že jsou pěkné a lidem se budou líbit. Zcela jistě se zvýšil komfort sezení a rozšířila kapacita na nějakých 1620 míst. Pokud to půjde, tak bychom se v příštím roce chtěli pustit do rekonstrukce jeviště,“ oznámil starosta Lokte Zdeněk Bednář. „Pro vylepšení služeb v zázemí jsme letos na koncerty navíc zajistili pojízdný přívěs s kavárnou a barem v americkém stylu,“ podotkl Suchan.