Jdi na obsah Jdi na menu
 

 jeviste1.jpg

Rekonstrukce jeviště má být hotová do zahájení kulturní sezóny.

 LOKET - Hudební fanoušci na Sokolovsku mají rádi koncerty pod širým nebem. Každý rok proto doslova berou útokem přírodní divadlo pod loketským hradem a vychutnávají si tu umění skvělých kapel a hvězdných muzikantů. Aktuálně je však místo jeviště, na němž hudebníci z celého světa vystupují, pouze betonový skelet. Vysvětlení je jednoduché - minulý rok město nainstalovalo nové modřínové lavice pro diváky, letos se rekonstrukce dočká i samotné jeviště. A to už začátkem měsíce dubna.

Celou přestavbu mají na starosti Loketské městské lesy. „Řešíme poslední detaily s projektantem. Od 1. dubna se začne pracovat. Dojde hlavně k sanaci betonových prvků a následně k umístění vrchní desky na jeviště. Ta bude ze železobetonové konstrukce. Požadavek od města byl, aby jeviště mohlo být jak zakryté, v případě koncertů, tak rovněž otevřené, aby v rámci oblíbených oper bylo vidět do orchestřiště,“ sdělil ředitel Loketských městských lesů František Kolář. Místostarosta Rudolf Flaška pak vyvrátil obavy některých návštěvníků, že se kvůli opravám zpozdí zahájení kulturní sezóny.

„Kulturní sezóna začíná 23. května 2014 koncertem skupin MIG21, Wohnout a Vypsané fiXy. Do té doby musí být rekonstrukce amfiteátru u konce,“ říká Flaška, jehož slovo potvrzuje i sám Kolář. „Máme i týdenní rezervu, abychom vše zkontrolovali, a předali tak finální podobu v perfektním stavu,“ dodal Kolář.

K.Šujan