Jdi na obsah Jdi na menu
 

dum1.jpg

 

Nová pokladna bude umístěná v opraveném domě č.p. 69.

LOKET – Novinku pro příští rok chystá pro své návštěvníky hrad Loket. Hodlá otevřít novou pokladnu, kde by si turisté kromě vstupenek mohli koupit také suvenýry a informovat se, co zajímavého ještě mohou ve městě navštívit. Správci hradu již mají vybrané prostory, kde by všechny tyto služby byly soustředěné. Lidé by před prohlídku středověké památky nejprve vcházeli do domu č.p. 69, který se nachází vedle schodiště pod hlavní bránou. Aby v této budově mohla pokladna vůbec vzniknout, bylo potřeba objekt kompletně opravit.

„Dá se říci, že rekonstrukcí zmizel jeden z nejhůře vypadajících domů v Lokti. Léta hyzdil město přímo před hradem,“ poznamenal ředitel loketského hradu Václav Lojín. „V patře jsou vybudované dva pokoje s kuchyňkou a záchodem. Sloužit mají například pro ubytování našich brigádníků,“ doplnil Lojín.

Vnitřek domu č.p. 69 již dnes skrývá velkou zajímavost. Restaurátoři do přízemí usadili rokokové fresky ze zchátralého zámku v Kostelní Bříze. „Zákazník je uvidí, jakmile vstoupí do místnosti. Myslím si, že to bude působit velice komfortně. Malby na zdi ukazují, jak tehdy vypadal život na zámku. Jsou na nich vidět karetní hráči, veselí muzikanti nebo třeba knihovník,“ popsal vyobrazené výjevy ředitel.