Jdi na obsah Jdi na menu
 

 loket--renner2.jpg

 Panoramatický snímek Lokte vytvořil nadaný fotograf Ladislav Renner.

 LOKET - Pohlednice královského města Loket získala na brněnském veletrhu cestovního ruchu GO Regiontour druhé místo v soutěži o nejhezčí turistickou pohlednici České republiky 2011. Autorem pohlednice je fotograf Ladislav Renner. Finále se zúčastnilo 140 pohlednic od 42 autorů. Hlasování se ujalo 89 odborných účastníků výstavy.
A jak se autorovi podařilo udělat tak výborný snímek? „Lokaci jsem měl už dopředu pečlivě prošlápnutou, stačilo si tedy jen počkat na pěkné svítání a podzimní barvy. Samotné focení zabralo tak dvacet minut. Fotografie je totiž panoramatická, tedy složena z více snímků. Podstatně déle trvalo následné zpracování v počítači,“ prozradil Renner.
U jedné práce však nezůstal. „Z Lokte mám nafocenou celou sérii různých lokalit. Dále rozhlednu Krásno a Bečov nad Teplou, což jsou také mimořádná místa. Jinak se zatím spíše pohybuji v jiných oblastech České republiky a zahraničí,“ doplnil fotograf.

Ladislav Renner narozený roku 1980 pochází z Podkrkonoší, s rodiči se ale brzy přestěhoval do České Lípy. Jeho babička i maminka jsou malířky. Už v útlém dětství si zamiloval a kreslil tajemné zříceniny, na které ho často bral s sebou tatínek nebo babička. Ve 22 letech se v něm postupně probudila nezměrná chuť cestovat nejen po Evropě a poznávat. Protože vzpomínky se rády ztrácejí a blednou, pořídil si kameru a naučil se střihu videa. Fotografování spolu s cestováním ho nadchlo. Brzy začaly přicházet první plody. Nyní fotí převážně exkluzivní propagační fotografie pro města, firmy, či církev.
S jeho fotografiemi se lidé mohou setkat v mnoha infocentrech po celé republice, nově i na Slovensku.  Na příští rok připravuje svou první samostatnou výpravnou fotopublikaci s názvem Krásná místa naší vlasti a dále s knihou související šňůru atraktivních fotovýstav po celé zemi. Zájemci o jeho práci mohou psát na adresu: renner@ralsko.net.

Prezentace kraje

Karlovarský kraj se na veletrhu v Brně představil výstavní expozicí ve tvaru kolonády na ploše 80 metrů čtverečních. Kromě nabídky publikací, map a propagačních předmětů kraje měli návštěvníci možnost ochutnat míchané nápoje s becherovkou, tradiční teplé lázeňské oplatky, ke koupi byly vonné svíčky ze statku Bernard v Královském Poříčí. „Náš stánek má pravidelně hojnou návštěvnost, proto se každý rok snažíme nabídnout naše aktuální produkty cestovního ruchu. Letos je to v souladu s trendy vyhlášenými organizací CzechTourism nabídka zaměřená na církevní turistiku. Proto byl jedním ze spoluvystavovatelů Klášter premonstrátů Teplá a Dům kultury Ostrov, který prezentoval Posvátný okrsek,“ vysvětlila krajská radní Eva Valjentová, která společně s hejtmanem Karlovarského kraje Josefem Novotným vítala příchozí u krajské expozice. Na veletrhu se představila například i infocentra z Karlových Varů, Sokolova a Chebu, městský úřad Mariánské Lázně, muzea a galerie z regionu. Jako tradičně se na expozici podíleli zástupci Verkehrs Verbund Vogtland z Auerbachu.