Jdi na obsah Jdi na menu
 

rada1.jpg

Novým členem správní rady se stal K. Šujan (druhý zprava). Foto: L. Rumpík

LOKET - Hospodaření hradu Loket, schvalování rozpočtu, investiční záměry či koncepce a využití prostor hradu. Na tyto a další aspekty dbá správní rada Hradu Loket, o. p. s. Jejím novým členem se stal 23letý Kristián Šujan z Lokte, student Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Na čtvrtečním zasedání o tom rozhodlo městské zastupitelstvo. Šujan ve funkci nahradí zastupitele Jaroslava Hlavsu, kterému uplynutím funkčního období zaniklo členství.

"Rád bych se seznámil s hospodařením a investičními záměry hradu Loket a s jeho organizační strukturou. Obyvatelé města se na tyto věci permanentně ptají, a tak bych jim rád chtěl erudovaně odpovědět. Stejně tak mě zajímá koordinace kulturních akcí hradu a města. Myslím si, že v tomto ohledu funguje hrad jako jakási samostatná jednotka, která s městem na společné kultuře moc nespolupracuje," sdělil Šujan, který tím naráží například na dvojité vánoční trhy ve městě.

Radnice totiž pořádá vlastní trhy o víkendu 6. – 7. prosince 2014, kdy vstupné je zdarma. Ve stejný termín, od 10:00 do 18:00 hodin, jsou ovšem otevřené také brány hradu Loket, který nabídne tradiční středověké vánoční trhy. Zde však už zájemci zaplatí za vstupenku 100 korun.

Nejbližší akce, na které se mohou všichni Loketští a milovníci tohoto historického města sejít, je slavnostní rozsvícení vánoční stromku před radnicí. „To proběhne už v neděli 30. listopadu od 19:00 hodin, a to za účasti jak starosty Zdeňka Bednáře, tak i faráře Jiřího Majkova. Program startuje ovšem již od 18:00 hodin, kdy vystoupí například děti z mateřské školky, žáci LŠU či pěvecký sbor Cubitus.“ uvedl místostarosta Petr Zahradníček, který má nově ve městě na starosti oblast kultury.