Jdi na obsah Jdi na menu
 

 festival1.jpg

 Prezident festivalu Petr Toman zasypán plakáty zvoucí na první ročník akce. 

LOKET – Jedinečná šance, zhlédnout pod otevřeným nočním nebem film Quentina Tarantina Pulp Fiction, se nabízí v sobotu 17. srpna všem fanouškům tohoto kultovního filmu. To ale není všechno, na velkém venkovním plátně se objeví i další filmy, které ovlivnily celé generace diváků. Všechny budou mít jedno společné, a to amerického herce Johna Travoltu, který letos v létě pobláznil filmové Vary. Právě této celebritě je věnován první ročník festivalu Na Hvězdy pod hvězdy. Letos s přídomkem Jonh! John! John! 

Nápad zorganizovat tento malý festival v areálu Archa Loket vznikl teprve nedávno. „Seděl jsem s kamarády v hospodě u piva a básnili jsme o tom, jak Travolta pobláznil o festivalu filmové Vary. Od toho se to pak začalo všechno odvíjet. No, a tak se postupně rodilo takové moje první festivalové miminko. Jak to celé dopadne, uvidíme o víkendu,“ usmál se prezident festivalu Petr Toman. „Spousta lidí se mě také ptá, jestli o akci John Travolta vůbec ví. Napsal jsem mu email s tím, že jsem ho požádal o video zdravici, takže uvidíme, možná ji pro nás skutečně udělá,“ nadhodil Toman. 

Areál Archy Loket se návštěvníkům otevře v 15 hodin. „Samotný program začne o dvě hodiny později, kdy v našem kinostanu promítneme dětem komedii Kdopak to mluví. Na 19. hodinu jsme naplánovali bubenickou a na otevírací film festivalu se diváci mohou těšit od 21.30 hodin. To bude právě Pulp Fiction,“ upřesnil prezident. Minutu po půlnoci se na plátně rozjede Horečka sobotní noci a druhý den v poledne publikum roztančí Pomáda. 

Celý Festival se ponese v zábavné duchu. Hosté mohou přijít v kostýmu z jakéhokoli Travoltova filmu a vyhrát hlavní cenu za nejlepší převlek. „Navíc jsem slyšel, že pokud se podaří překonat bájnou hranici 100 návštěvníků, přijde ke slovu vyplnění jedné bláznivé sázky. No, je toho opravdu hodně,“ poznamenal Toman. 

Mediálními partnery festivalu jsou Český novinářský klub a destinační agentura Poznej Sokolovsko.