Jdi na obsah Jdi na menu
 

plavba1.jpg

 Také v letošním roce si lidé v Lokti užijí vyhlídkové plavby po řece Ohři.

LOKET - Kochat se pohádkovou scenérií říčního meandru a při odpočinkové plavbě po Ohři vzhlížet na mohutné hradby středověkého hradu. Přesně takový zážitek si mohou dopřát výletníci, kteří se v následujících měsících vypraví do Lokte. Lodní doprava tu bude v provozu o víkendech od května do září. Během hlavní sezóny – od června do srpna, se však lidé svezou i přes týden. A to vždy od 10.30 do 16.30 hodin. Aby však lodník vyplul, musí panovat příznivé povětrnostní podmínky.

„V loňském roce jsme zkusili plavby malou vyhlídkovou lodí na Ohři v Lokti. I přes dlouhé období povodní jsme si ověřili, že tato aktivita má smysl. Na letošní sezónu, která potrvá od května do září, jsme již dobře připraveni a těšíme se na spoustu spokojených zákazníků,“ sdělil Zdeněk Suchan, ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary.

Délka okružní plavby loketským podhradím je přibližně 25 minut a člověk si vychutná netradičními pohledy z řeky na historické město. Plavby jsou vhodné pro rodiny s dětmi, jako doplňkový program pro návštěvníky hradu, pro menší lázeňské skupiny, ale i pro školní výlety. Dospělý zaplatí 50 korun a dítě polovinu. Rodinná jízdenka pro dva dospělé a dvě děti vyjde celkem na 125 korun.

Minimální počet cestujících je pět pasažérů na jeden okruh. Více jak jedenáct osob se však nalodit nemůže. Zakázána je přeprava zvířat a kočárků. Děti do deseti let věku mohou na loď pouze v doprovodu zletilé osoby. „Loď typu Caroline je vybavena novým, moderním, čtyřtaktním motorem, který splňuje přísné podmínky plavby na vodních tocích s ohledem na životní prostředí,“ uvedl vedoucí obchodního úseku Jaroslav Kafuněk, který se stará o organizaci provozu. „V letošním roce upravíme přístaviště pro lepší nástup cestujících a větší bezpečnost plavby,“ doplnil Kafuněk. Přístaviště je umístěno pod mostem vedoucím přes Ohři do centra města a je k němu přístup přímo po schodech z mostu nebo přes letní amfiteátr okolo lanového centra.

V letošním roce chystá společnost ve spolupráci s městem Loket i akci, kdy budou probíhat plavby zdarma. To určitě potěší i místní děti, které tak mohou tuto příležitost využít. „Věříme, že lodní doprava pod hradem Loket pevně zakotví a bude do budoucna zajímavou atrakcí pro návštěvníky tohoto historického města,“ doplnil Suchan.

Společnost Autobusy Karlovy Vary provozuje v letních měsících také příležitostné plavby v areálu Krajinka v Chebu a na vodní přehradě Skalka. Tyto jízdy si však zájemci musí předem domluvit.