Jdi na obsah Jdi na menu
 

zlutice1.jpg

Pracovnice kontaktního místa ve Žluticích Bc. Dana Pavelková, DiS.

ŽLUTICE – Kam se obrátit o radu a pomoc v případě, že se člověk nebo někdo z jeho okolí stane obětí domácího násilí? Co dělat, pokud se rodina s dětmi řítí do dluhové pasti, trpí sociálním vyloučením a nedokáže své problémy sama překonat? Nejen na tyto otázky dostanou odpovědi lidé, jež se ve středu 26. listopadu vydají ve Žluticích na Den otevřených dveří v nových prostorách pro setkávání s klienty, který pořádá nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. ve spolupráci s humanitární organizací Člověk v tísni, o.p.s.

„Přijďte nám povědět o tom, co vás trápí nebo co vám chybí. Můžete si také třeba jen prohlédnout naše nové centrum, abyste o něm mohli říci svým známým či příbuzným,“ vzkazují případným zájemcům pracovníci obou neziskových organizací.

Nově vybudovaná kancelář se nachází v přízemí objektu na Velkém náměstí č. p. 150, v prostorách, kde dříve bývala restaurace. Provozní doba kanceláře neziskové organizace Pomoc v nouzi, o.p.s., je v úterý od 8 do 10 hodin a ve středu od 15 do 17 hodin. Vybudování tohoto centra je součástí projektu s příznačným názvem ´Bojovníci proti násilí na ženách´. Pomoc v nouzi, o.p.s. ho realizuje díky grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

zlutice3.jpg

Den otevřených dveří se uskuteční v přízemí budovy na Velkém náměstí č.p. 150.

Pomoc v nouzi sdílí ve Žluticích na Karlovarsku prostory kontaktního centra společně s humanitární organizací Člověk v tísni, o.p.s. Tato poskytuje své služby celým rodinám, přičemž klade důraz na individuální sociální pomoc a poradenství při uplatňování práv a oprávněných zájmů rodičů a jejich dětí. Lidé mohou do kanceláře přijít řešit problémy se zadlužením, bydlením nebo záškoláctvím svých dětí.

Pro klienty a veřejnost jsou zde k dispozici tři terénní sociální pracovnice poskytující poradenství v oblasti Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a Odborné sociální poradenství a poradenství obětem trestních činů. Pracovnice se zde pravidelně střídají, a to každé pondělí od 11 do 15 hodin, ve středu od 11 do 13 hodin a ve čtvrtek od 10 do 12 hodin.

Den otevřených dveří pořádají obě neziskové organizace společně, aby bylo i zde patrné, že „člověk není ostrov sám pro sebe“ a týmová spolupráce je zpravidla účinnější než sebelépe míněná rada jednotlivce. Návštěvníkům, kteří přijdou 26. listopadu 2014 do kontaktního centra v době od 15 do 17 hodin, pracovníci obou neziskových organizací poskytnou kromě informací o nově poskytovaných službách i malé občerstvení.