Jdi na obsah Jdi na menu
 

k-sbirka1.jpg

KARLOVARSKÝ KRAJ - Společnost Kaufland rozšiřuje své aktivity na podporu charitativní činnosti a pomoci druhým. Ve spolupráci s Českou federací potravinových bank pořádá v sobotu 8. září 2018 od 8 do 18 hodin ve všech prodejnách po celé České republice K-potravinovou sbírku na pomoc lidem v nouzi. V Karlovarském kraji se do sbírky zapojí obchody v Sokolově, Karlových Varech, Chebu a Mariánských Lázní.

„Uspořádáním K–potravinové sbírky chceme navázat na předešlou spolupráci s Českou federací potravinových bank. Zákazníci, ale i zaměstnanci společnosti budou mít příležitost pomoci svým nákupem potravin či drogistického zboží lidem, kteří se nacházejí v tíživé životní situaci. Darování potravin pro nás není jednorázovou záležitostí, ale představuje dlouhodobou a kontinuální pomoc,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland Česká republika.

Nový charitativní projekt představí zákazníkům ambasadorka řetězce Lucie Křížková, která bude prostřednictvím radiových spotů informovat o K-potravinové sbírce a zvát do prodejen Kaufland. V den sbírky pak Lucie podpoří projekt i svým dobročinným nákupem v jedné z prodejen Kaufland.

„Jsme rádi, že se našla dobrá vůle, a můžeme tak nastartovat novou potravinovou sbírku, která se, jak doufáme, stane tradicí. K-potravinová sbírka je novým způsobem spolupráce a velkou pomocí pro naše odběratele a jejich klienty. Díky této sbírce se k nám po prázdninách dostávají nové trvanlivé potraviny. Právě v době, kdy děti nastupují do školy a rodiče mají mnoho výdajů, je tento typ podpory velmi důležitý a účinný. Jsme potěšeni, že se Kaufland snaží hledat nové cesty podpory nejen potravinových bank, ale hlavně těch nejchudších, kterým my pomáháme,“ shrnuje Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

V sobotu 8. září budou v prodejnách pomáhat dobrovolníci z neziskových a charitativních organizací. „Jejich úkolem bude informovat zákazníky o sbírce a přebírat od nich darované zboží. „Výtěžek následně poputuje do skladu potravinové banky, kde ho naši pracovníci budou dále třídit a současně evidovat přijaté množství. Věříme, že sbírka úspěšná a lidé přijdou do Kauflandu udělat malý nákup pro velkou věc,“ přeje si Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje z.s.