Jdi na obsah Jdi na menu
 

motyl1.jpg

Pro plakát byl použitý snímek od fotografky Karolíny Trskové.

SOKOLOV - Na benefiční Koncert pro Motýla zve v úterý 3. listopadu 2015 do divadla MDK Sokolov nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Smyslem dobročinné akce je podpořit Domácí hospic Motýl, který poskytuje specializovanou paliativní péči v domácím prostředí. Součástí večera proto bude peněžní sbírka, jejíž výtěžek půjde na zakoupení oxygenerátoru pro potřeby mobilního hospice.

„Přenosný kyslíkový koncentrátor je přístroj usnadňující dýchání a my ho zapůjčujeme do rodin, kde se starají o umírajícího. Takový člověk pak může díky hospicové a paliativní péči důstojně zemřít v domácím prostředí v kruhu svých nejbližších,“ prohlásil Jan Sebján, ředitel Farní charity Sokolov, která spolupracuje s občanským sdružením Střípky na provozu mobilního hospice. „Jsme velice rádi, že pro nás Pomoc v nouzi benefici připravuje. Nesmírně nás tohle gesto těší a děkujeme všem lidičkám, co se do příprav koncertu zapojili,“ reagoval Sebján s tím, že o problematice hospicové péče by se mělo daleko více hovořit a šířit povědomí o dostupnosti daných služeb.

Stejně se na věc dívá i ředitel Pomoci v nouzi Robert Pisár. „Domácí paliativní péče je důležitou službou, která není ze zákona zaštítěná a přitom je nesmírně potřebná. Její roli je proto nutné zdůraznit a upozornit, že vedle kamenných hospiců fungují také ty mobilní,“ uvedl k tématu Pisár.

Vstup na Koncert pro Motýla je volný. Kdo bude ale chtít, může libovolnou částkou podpořit finanční sbírku a udělat tak dobrý skutek. Přispět bude možné buď přímo do sběrné kasy, nebo prostřednictvím dražby velkoformátových fotografií cestovatelky a fotografky Karolíny Trskové. Její snímky se budou prodávat v závěru programu, přičemž platí pravidlo, že kdo nabídne více, ten získá jednu z pěti exkluzivních fotografií pořízených v exotických zemích.

Na benefiční akci vystoupí Pěvecký sbor Svazu Ukrajinců Bohemie, Tanečníci souboru Khamoro, Marching band Roberta Kučery a kapela Devleskero drom Sboru Církve adventistů sedmého dne. Benefici bude moderovat ředitel MDK Sokolov Ladislav Sedláček. Začátek je v 18 hodin.

Dobročinný koncert pořádá nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. ve spolupráci s MDK Sokolov. Záštitu nad akcí převzala místostarostka Sokolova a zakladatelka Střípků Renata Oulehlová.