Jdi na obsah Jdi na menu
 

  cokolada-2.jpg

 Čokoládové pochoutky z Kynšperka čekají na své první zákazníky.

logo-coky.jpgKYNŠPERK NAD OHŘÍ - Nové dílny pro sociálně terapeutické činnosti otevře v pátek 3. října v Kynšperku nad Ohří nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Při této příležitosti zve širokou veřejnost na Den otevřených dveří, kdy si každý bude moci prohlédnout výrobky klientů a nově také ochutnat čokoládové pochoutky.

„Jejich chuť vám těžko popíšeme, proto raději přijďte a sami se přesvědčte, jak chutná čokoláda z Kynšperka,“ láká první návštěvníky Miriam Žáková, ředitelka sociálního podniku ČoKy, o.p.s., který výrobu čokolády ve městě rozjíždí. Během dne otevřených dveří bude možné přijít mezi 10. a 17. hodinou. Dílny sídlí v ulici Chebská 386, v areálu bývalých jeslí, přímo v budově městské knihovny.

cokolada-1.jpgDílny pro sociálně terapeutické činnosti v nových prostorách vybudovala díky významné podpoře města Kynšperk nad Ohří neziskovka Pomoc v nouzi, o.p.s. Organizace ve městě spravuje Dům na půl cesty, což je sociální zařízení pro mladé lidi, kteří prošli ústavním zařízením typu dětského domova, výchovného ústavu, vězení nebo léčebny. Cílem je pomoci jim začlenit se do běžného života. „Součástí práce s mladými lidmi jsou i sociálně terapeutické činnosti. Konkrétně v Domě na půl cesty vyrábíme svíčky, vinuté skleněné korále, bižuterii, a různé praktické doplňky. Výrobky si lidé mohou zakoupit v obchodě Kocábka, hned vedle drogerie pana Kabatnika,“ upřesnila Žáková.

„Dlouho jsme tuto činnost vyvíjeli takzvaně na koleni v nevhodných stísněných prostorách. To už je ale za námi a dnes s radostí oznamujeme, že otvíráme dílny na nové adrese, jejichž součástí bude také čokoládová dílna. Pevně věříme, že výrobky této dílny ocení každý čokoholik. Budeme zde z italské a belgické čokolády vyrábět tabulky, figurky, pralinky, lanýže a další speciality. Vše ručně a z nejkvalitnějších surovin. To vám můžeme garantovat,“ zdůraznila ředitelka s tím, že čokoláda nebude obsahovat žádné rostlinné tuky, náhražky, ani umělé náplně.

gutmann_stiftung_logo.jpgSvé záměry by Pomoc v nouzi jen těžko realizovala, pokud by ji významně nepodpořilo vedení města Kynšperk nad Ohří v čele se starostou Tomášem Svobodou. „Poděkovat bychom také chtěli za vstřícnost Správě majetku Kynšperk nad Ohří. Dotaci na vybavení jsme obdrželi od nadace Hermann Gutmann Stiftung a z programu Leader prostřednictvím Místní akční skupiny Sokolovsko,“ uvedl Robert Pisár, ředitel Pomoci v nouzi.

 

logo_publicita_barevne.jpg