Jdi na obsah Jdi na menu
 

bohosluzba1.jpg

Rudi Walter (vlevo) přivítal Milana Hlouška na bohoslužbě v Kraslicích.

KRASLICE - Základy pro budoucí spolupráci položily nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. a Křesťanské vzdělávací centrum Sintů a Romů, o.s. A to během setkání v Kraslicích, kterého se zúčastnili zástupci obou organizací. U jednoho stolu diskutovali o celospolečenských tématech, pomoci bližním a sociálně potřebným a v neposlední řadě také o možnosti společně pořádat akce pro širší veřejnost.

„Jsem rád, že jsem se mohl osobně potkat s německým pastorem Rudi Walterem, což je zakladatel zdejšího vzdělávacího centra. Tento muž vede Romy v Česku i v Německu ke křesťanství. Na Sokolovsku mají působiště v Kraslicích a Rotavě, kde pravidelně pořádají bohoslužby. Jedné takové jsem se osobně zúčastnil a měl možnost vystoupit před padesáti posluchači a povědět jim, čemu se naše organizace v Kraslicích věnuje,“ pověděl Milan Hloušek, PR manažer neziskovky Pomoc v nouzi.

Stejně jako lidem na bohoslužbě, tak i představitelům občanského sdružení Milan Hloušek sdělil, že v Kraslicích Pomoc v nouzi v říjnu minulého roku otevřela Kontaktní místo pro oběti domácího násilí. Kancelář se nachází v ulici Palackého č. p. 1891, v prvním patře budovy, kde mimo jiné sídlí také Úřad práce a Finanční úřad. Provozní doba kontaktního střediska je ve středu od 15 do 17 hodin a v pátek od 10 do 12 hodin. Vybudování tohoto centra je součástí projektu s příznačným názvem ´Bojovníci proti násilí na ženách´. Pomoc v nouzi ho realizuje díky grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

bohosluzba3.jpg

Snímek ze společného setkání neziskových organizací v Kraslicích.

Problémy lidí v tíživé životní situaci se zabývá také Křesťanské vzdělávací centrum. Zároveň pomáhá příchozím porozumět víře a srovnat si svůj život. „Naše bohoslužby se konají v příjemném prostředí a lidé se při nich cítí uvolněně a pohodlně. Společně zpíváme a mluvíme o Bohu. Každý člověk je vítaný a velice si vážíme, když se k nám návštěvníci opět vracejí,“ prohlásil pastor.

Vedle Rudiho Waltera se do debaty s Milanem Hlouškem zapojil také Michal Kala, vedoucí sboru v Rotavě a František Hanzlíček z Misijní křesťanské skupiny v Kraslicích. Všichni přítomní se shodli, že například společně organizované besedy pro veřejnost by mohly být velkým přínosem.