Jdi na obsah Jdi na menu
 

ndc1.jpg

Iveta Leischová a místostarostka Sokolova Renata Oulehlová (zleva).

SOKOLOV – Nízkoprahové denní centrum pro osoby bez přístřeší v Sokolově funguje od 1. září 2018 v nových zrekonstruovaných prostorách. Nové zázemí najdou klienti v objektu v ulici Nádražní, kde se současně nachází také Noclehárna. Provozovatelem obou sociálních služeb je nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Prostory zrekonstruovalo město Sokolov.   

Nízkoprahové denní centrum je rozdělené na místnosti pro personál a pro uživatele s možností posezení, případně konzumace stravy. Kancelářský prostor je určený zejména pro oddělené jednání s uživateli a jako zázemí zaměstnanců. Uživatelé centra mají k dispozici samostatné WC pro muže a ženy a stejně tak i oddělený sprchový kout. Pamatováno je také na klienty s hendikepem, kteří mohou využít bezbariérovou toaletu. Vlastní sociální zařízení a sprchový kout mají k dispozici i zaměstnanci.

„Součástí prostor pro uživatele služby je také malá kuchyňka pro přípravu stravy, pračka a sušička pro praní prádla,“ doplnila Bc. Iveta Leischová, vedoucí služby Nízkoprahové denní centrum pro osoby bez přístřeší. Dále uvedla, že technické řešení objektu umožňuje přímý přístup z ulice, díky čemuž je služba zcela bezbariérová.

ndc3.jpg

Nové prostory nízkoprahového denního centra.

Oproti původnímu zařízení u bývalého autobusového nádraží je nový objekt prostornější a poskytuje i větší komfort v rámci poskytování sociální služby. Centrum bude zpočátku otevřeno 7 dní v týdnu, od pondělí do neděle.

„Do konce září bude i jasné, zda se nám podaří udržet stávající otevírací dobu, která je v letním období od 1. 4. do 31. 10. od 8 do 15 hodin a v zimním období od 1. 11. do 31. 3. od 8 do 19 hodin,“ upřesnil Mgr. Robert Pisár, ředitel neziskové organizace Pomoc v nouzi, o.p.s.

Maximální okamžitá kapacita nového centra je 16 uživatelů, tj. dvojnásobek oproti starým prostorám. Vyšší kapacita ovšem přináší větší požadavky na personál, kdy především z bezpečnostních důvodů bude nutné, aby ve směně sloužili současně vždy dva zaměstnanci.

Rekonstrukce budovy č. p. 2140 v Nádražní ulici, Sokolov – nízkoprahové denní centrum:
Projekt je realizován městem Sokolov za finanční spoluúčasti Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci poskytnuté podpory z Integrovaného regionálního operačního programu. Oficiálními partnery projektu jsou Pomoc v nouzi, o.p.s. a Městský dům kultury Sokolov.